اسکن فیلم رادیولوژی

اسکن فیلم X-ray | رادیولوژیMRI و داندان پزشکی ، پزشکی ، دامپزشکی)  بهترین روش برای تبدیل فیلم رادیولوژی به فرمت دیجیتال

خدمات اسکن و دیجیتال سازی فیلم های X-ray

کم هزینه + آپلود و ارسال رایگان + اسکن دقیق و قابل اطمینان با اسکنر مخصوص + نمونه رایگان + خروجی متنوعx-ray-film

اسکن X-ray پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و ام آر آی

یکی از تخصصی ترین و البته محبوب ترین خدماتی که تیم اسکن دیجیتال داک ارائه میکند، اسکن فیلم پزشکی از جمله فیلم  رادیولوژی radiology ، فیلم ام آر آی mri ، فیلم داندان پزشکی، فیلم x-ray مهندسی و مواردی مانند این ها است، اگرچه خدمات ما تنها اسکن فیلم را شامل نمیشود و ما قادر به اسکن اسناد ،  کتاب ، نقشه و بطور کلی هرچیز قابل اسکن بصورت تخصصی هستیم.

اسکن فیلم رادیولوژی – اسکن فیلم mri

با توجه به اینکه فیلم های پزشکی مانند فیلم رادیولوژی و فیلم mri معمولا بزرگ و البته آسیب پذیر هستند، و از همه مهم تر ارسال آن ها به مکان دیگر (بطور مثال جهت دیدن پزشکی در خارج کشور) پرهزینه و زمان بر است، بهترین روش، اسکن و دیجیتال سازی آن است، پس از دیجیتال سازی مطمئن خواهید بود که فیلم شما آسیبی نمی بیند (فیلم های پزشکی فیزیکی در معرض تابش نور خورشید محو و کمرنگ می شوند) و از آن مهمتر قابل ارسال به سراسر دنیا تنها در چند ثانیه بدون هیچ هزینه ای است.

اسکن با اسکنر فیلم

اسکنرهای معمولی و حتی حرفه ای به دلیل نوع مکانیزم عملکرد قادر به اسکن موارد شفاف همچون فیلم پزشکی نیستند، متاسفانه اسکنرهایی که این قابلیت را دارند نیز بسیار گران قیمت هستندx-ray-scanner، همچنین باعث تاسف است که بگوییم گاها دیده شده که افرادی بعنوان اسکن فیلم، راه کاری همچون عکس برداری را به شما پیشنهاد میکنند. البته ما با اصل سیستم مشکلی نداریم  ولی گرفتن عکس باید در شرایط و با امکانات خاصی باشد تا فایل خروجی به فایل اصلی نزدیک شود که حتی برای افراد حرفه ای با تجهیزات مربوطه بسیار سخت و نهایتا فایل خروجی کم کیفیت تر و گاها بدون جزئیات مورد نیاز پزشک یا مهندس مشاهده کننده، در برابر نمونه اسکن شده همان فیلم توسط اسکنر مخصوص اسکن فیلم خواهد بود.

خوشبختانه تیم اسکن دیجیتال داک پا فراتر از این مرزها گذاشته و جهت رضایت مشتریان و همچنین عدم بوجود آمدن مشکلات ناشی از اسکن بی کیفیت، از اسکنرهای بسیار پیشرفته مخصوص اسکن فیلم استفاده میکند که حتی کوچکترین جزئیات را نیز ثبت می نماید. این کیفیت بالا سبب میشود پس از اسکن و در زمان استفاده از فایل اسکن شده بجای فیلم فیزیکی، پزشک یا مهندسی که فایل دیجیتال شده را مشاهده میکند به راحتی و در اولین نگاه از تمام جزئیات اطلاع پیدا نماید،

اسکن مدارک بیمار

وجه تمایز ما

  • اسکن فیلم با اسکنر مخصوص
  • هزینه پایین
  • کیفیت سخت افزاری بالا
  • اسکن برای افراد شخصی
  • سرعت بالای انجام خدمات
  • آپلود و ایمیل رایگان
  • اسکن در تیراژهای بالا
  • بهینه سازی پس از اسکن
  • نام گذاری و تعریف کلیدواژه
  • نرم افزار آرشیو رایگان

انجام خدمات در بخش های

  • شخصی (تیراژ کم)
  • دولتی
  • خصوصی
دلایل اسکن فیلم پزشکی

چرا نیاز به اسکن فیلم های x-ray (فیلم رادیولوژی، فیلم mri، فیلم دندانپزشکی، فیلم های تصویربرداری زمینی و ..) داریم؟

با توجه به اینکه جنس و ساختار فیلم های مذکور طوری است که به شدت آسیب پذیر است (بطور مثال در برابر تابش نور محو و کمرنگ می شود) همچنین حمل و جابجایی آن کار نسبتا سختی بشمار میرود در نتیجه اسکن و دیجیتال سازی آن ها یکی از موارد آسان برای رفع این نیازها است. در پایین سعی میکنیم چند مورد از مواردی که نیاز به اسکن فیلم می باشد و ما تا به امروز با آن مواجه شدیم را بیان کنیم:

     •  ارسال فیلم پزشکی یا مهندسی به شهر یا کشوری دیگر از طریق اینترنتx-ray-films
     • اسکن فیلم های پزشکی برای بیمارستان ها و مراکز درمانی جهت آزاد سازی فضای اشغال شده توسط فیلم های x-ray
     • حفظ و نگهداری فیلم گرفته شده بدون نگرانی از آسیب و یا کمرنگ شدن
     • مشاهده فیلم با تمامی جزئیات بدون نیاز به تجهیزات مخصوص
     • دریافت تصویری بسیار بزرگ با تمامی جزئیات که حتی با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیست.
     • نمایش فیلم های x-ray مهندسی یا پزشکی در مکان هایی که تجهیزات مشاهده فیلم های x-ray در آن جا وجود ندارد.
     • امکان چاپ بدون نیاز به دستگاه های گران قیمت و تنها با یک پرینتر خانگی
     • جابجایی راحت هزاران فیلم تنها در حافظه چند میلی متری
     • جستجوی و مشاهده راحت میان میلیون ها فیلم برای مراکز پزشکی و مهندسی
     • عدم نیاز به فضای بایگانی جهت نگهداری
آپلود و نرم افزار رایگان

آپلود و ارسال رایگان

با توجه به اینکه تجربه نشان داده بیشتر افراد شخصی بعد از اسکن فیلم خود نیاز به ارسال آن فایل برای پزشک یا مهندس مورد نظر خود از طریق اینترنت (ایمیل یا …) دارند و باتوجه به اینکه به دلیل ضعیف بودن پهنای باند برخی از مشترکین خانگی و یا عدم امکان این کار (به دلیل نیاموختن روش ارسال فایل از طریق اینترنت تا به امروز) تیم تخصصی اسکن دیجیتال داک، آپلود و ارسال فایل ها را با حفظ کیفیت، جهت رفاه حال این دسته از مشتریان و با درخواست آن ها در زمان تحویل فیلم های فیزیکی، به صورت کاملا رایگان خود انجام می دهد.

نرم افزار آرشیو و بایگانی رایگان

عموما بیمارستان ها، مراکز تصویربرداری و سایر مراکز پزشکی – مهندسی که با فیلم x-ray به هر نحوی سر و کار دارند. تعداد بالایی از این فیلم ها را جهت اسکن و دیجیتال سازی در دسترس دارند. این طرز تفکر که بعد از اسکن دسترسی سریع به فیلم مورد نظر در کسری از ثانیه امکان پذیر می باشد بسیار درست بنظر میرسد، ولی باید مدنظر داشته باشید که این کار چگونه انجام می شود، در بیشتر مواقع جهت برآورد سازی این امر نیاز به نرم افزار بایگانی الکترونیکی وجود خواهد داشت، پس نرم افزار بایگانی برای مکان هایی که تیراژ بالایی را جهت اسکن و دیجیتال سازی درنظر دارند یک رکن اصلی است. متاسفانه نرم افزارهای موجود یا امکانات لازم را دارا نمی باشند، یا به شدت گران قیمت هستند، به همین علت تیم اسکن دیجیتال داک جهت رفاه حال این دسته از مشتریان، در پروژه های اسکن انجام شده نرم افرار اختصاصی آرشیو و بایگانی دیجیتال خود را به صورت رایگان نصب و همراه با پروژه تحویل می دهد.

ما چه چیزی را اسکن می کنیم؟

ما چه مواردی را اسکن می کنیم؟

می توانیم بگوییم هر چیزی که قابلیت اسکن شدن را داشته باشد، توسط اسکنرهای مخصوص با بالاترین کیفیت اسکن کنیم، حتی قادر به اسکن پرونده های پزشکی بدون خارج سازی آن ها از پرونده هستیم، اما در بخش اسکن سوابق درمانی می توانیم بگوییم:

برخی از خدمات اسکن مربوط به اسکن فیلم پزشکی

    • اسکن انواع فیلم رادیولوژی برای افراد شخصی
    • اسکن انواع فیلم برای بیمارستان های بزرگ
    • اسکن و تبدیل فیلم پزشکی مانند MRI
    • اسکن فیلم X-ray مهندسی
    • اسکن و اتوماسیون مطب های خصوص
    • آنلاین سازی سیستم بایگانی بخش های ذکر شده
    • اسکن X-ray تصویربرداری زمینی
    • اسکن فیلم دندانپزشکی
    • اسکن فیلم ها بدون آسیب رساندن به آن
    • اسکن فیلم های قدیمی پزشکی
    • اسکن مدارک بیماران مطب ها
    • بهینه سازی فیلم های قدیمی
    • تعریف کلیدواژه جهت جستجوی راحت تر
    • اسکن و تهیه آرشیو دیجیتال از فیلم ها

ما می توانیم هر نوع سندی را با هر سایزی اسکن کنیم، حتی قادر به اسکن مواردی هستیم که در موارد ذکر شده بالا به آن اشاره ای نشده است برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

مزایای ویژه

مزایای استفاده از خدمات اسکن فیلم (X-ray) برای واحد های درمانی چیست؟

مزیت های زیادی در اسکن فیلم (X-ray) وجود دارد، که خارج از بازگویی می باشد، اما برخی از این مزیت ها مهم را ما در پایین لیست کرده ایم:

بهره وری
اسکن و دیجتالی شدن فایل های X-ray می تواند در بهره وری پزشکان و پرستاران بخش رادیولوژی بسیار موثر باشد. می توان فایل های اسکن شده در در هرزمان و هرمکانی بدون اینکه نیاز به پیدا کردن نسخه فیزیکی آن باشد مشاهده کرد؛ عمل جستجو و مشاهده فایل های مورد نیاز بسیار سریع تر از قبل است، همین امر می تواند باعث بهره وری بالایی در کار شما شود.

سازماندهی بهتر

با استفاده از خدمات فهرست سازی (نمایه سازی) ما، با توجه به نوع نیاز شما، می توان فایل های X-ray یا هر سند پزشکی دیگری را به راحتی سازمان دهی کرد. حال فهرست سازی می تواند با نام بیمار، شماره مرجع، شماره پرونده و یا هر راه دیگری که دسترسی به آنچه شما نیاز دارید را ساده تر می کند، باشد.

تشخیص برون محلی (ارسال راحت)

گاهی اوقات نیاز به دانستن نظر یک متخصص برای موارد خاص است، حال آنکه ممکن است در آن زمان خاص، آن شخص در محل و شهر دیگری مشغول کار باشد، از آنجا که پس از اسکن X-ray یا دیگر مدارک پزشکی فایلی دیجتالی می باشد، به راحتی می توان آن را ایمیل و یا به صورت ریموت آن را مشاهده کرد. این امر می تواند به طور بالقوه جان هزاران نفر را در سال نجات دهد.

صرفه جویی در فضا اداری

در هر قدم از فضا زندگی است، بخصوص در مکان هایی مانند بیمارستان ها؛ اسکن مدارک پزشکی و اوراق X-ray می تواند مقدار زیادی از این فضای اشغال شده را آزاد کند. پس از اسکن نسخه های فیزیکی را می توان دور انداخت یا آن ها را به مکانی که فضای بیشتری دارد انتقال داد. این امر یک گزینه بسیار عالی برای آزاد سازی مکان هایی است که بیش از حد شلوغ است و البته می توان از لحاظ ایمنی و بهداشت نیز نکته مثبتی باشد.

تصویر بزرگتر

بعد از اینکه فیلم های X-ray اسکن می شود به راحتی می توان عملیات بزرگنمایی (زوم) را برای مشاهده مفصل تر انجام داد که این کار در فیلم های X-ray فیزیکی امکان پذیر نیست.  تصاویر با رزولوشن بسیار بالا اسکن می شوند و از آنجایی که در صفحه نمایش روشن تر (لب تاب یا کامیپوتر یا …) نمایش پیدا می کنند، می توان جزئیات بیشتری را مشاهده کرد.

مراحل انجام کار

مراحل اسکن فیلم پزشکی – مهندسی

با توجه به نوع و محل خدمات ما می توان مراحل را به دو دسته زیر تقسیم نمود:

   • انجام اسکن و تبدیل فیلم مورد نیاز شما در دفتر ما
   • انجام اسکن و دیجیتال سازی در محل شما (بیمارستان/درمانگاه/مطب و …)

اسکن فیلم پزشکی – مهندسی در دفتر ما

این نوع خدمت بیشتر شامل مواردی با تیراژهای پایین است (کمتر از هزار) به نوعی دیگر می توان گفت که بیشتر این نوع خدمت افراد شخصی، مطب های شخصی و امثال این موارد  را شامل می شود. در اینگونه موارد مراحل اسکن تا تحویل خروجی معمولا به صورت زیر خواهد بود:

   1. تماس و هماهنگی با کارشناسان ما جهت اطمینان از انجام خدمات مورد نیاز شما و همچنین بررسی صف انتظار
   2. تحویل مدارک به دفتر ما و دریافت رسید از ما (جهت فیلم [های] خود به دفتر ما نیز می توانید درخواست دهید که ما برای دریافت از محل شما اقدام نمائیم)
   3. برآورد هزینه و زمان آنی یا تلفنیهزینه و زمان با توجه به برخی از آیتم ها مانند تیراژ، سایز مشخص می شود.  
   4. نمونه اسکن: انجام اسکن بر روی یک یا چند فیلم و سپس ارسال آن از طریق ایمیل جهت مشاهده و تایید کیفیت شما
   5. انجام اسکن: پس از تایید شما، ما بقیه مراحل را طبق تفاوق قبلی با بهترین کیفیت (موازد از قبل مشخص شده) انجام می دهیم
   6. بهینه سازی و تهیه خروجی کار: از جمله کراپ صحیح، چرخاندن فیلم اسکن شده در جهت مناسب، همچنین در صورت نیاز تعریف کلیدواژه و ساخت آرشیو الکترونیکی
   7. اطلاع شما از اتمام کار: شامل ارسال ایمیل، پیامک و تماس کارشناس ما درخصوص پایان اسکن و هماهنگی جهت تسویه و تحویل اصل فیلم بهمراه خروجی نهایی
   8. تسویه مالی و بازگردانی کالا + فایل دیجیتال: شامل تسویه کامل مالی به صورت کارت به کارت، پرداخت حضوری، پرداخت به پیک و تحویل فایل الکترونیکی (CD یا DVD یا هارد دیسک یا آپلود رایگان فایل اسکن شده از طرف ما) اصل فیلم از طریق پیک / پست یا مراجعه حضوری به دفتر ما

اسکن فیلم پزشکی – مهندسی در محل شما (بیمارستان، درمانگاه، مطلب و …) 

این نوع از خدمات شامل پروژه های تیراژ بالا مخصوص مراکز درمانی بزرگ مانند بیمارستان ها می شود به عبارت دیگر می توان گفت که این نوع از خدمات مخصوص مراکز متوسط و بزرگی است که امکان جابجایی فیلم ها را به هر دلیل نداشته باشند. در اینگونه پروژه ها افراد ما به همراه اسکنرهای مخصوص در محل شما مستقر شده و مراحل را انجام می دهند. با توجه به تنوع پروژه ها توضیح مرحله ای این نوع خدمات کمی متفاوت است اما ما سعی کرده ایم موارد معمولی را ذکر کنیم.

   1. تماس با کارشناسان ما و در جریان گذاشتن ما در خصوص نوع پروژه و نیازهای شما
   2. کارشناسی و برآورد هزینه به صورت حضوری یا غیر حضوری (اطلاعات بیشتر در خصوص کارشناسی و برآورد هزینه)
   3. تایین بودجه و پیگیری مراحل اداری به صورت دوجانبه
   4. استقرار نیرو ها شامل استقرار کامل پرسنل و دستگاه ها مربوطه جهت انجام پروژه
   5. اسکن و  در صورت نیاز پیاده سازی سیستم بایگانی دیجیتال (تمامی موارد از قبیل نوع سخت افزار و نرم افزار و … به نوع پروژه ها و توافقات بستگی دارد.)

همچنین درصورتی که نیاز به اسکن مدارک پزشکی (پرونده های کاغذی) دارید می توانید این صفحه را نیز مشاهده فرمائید.

فرمت های قابل تبدیل

فرمت تبدیل فیلم های X-ray اسکن شده

ما می توانیم فیلم های پزشکی – مهندسی اسکن شده را به هر فرمت قابل قبولی که می توانید تصور کنید تبدیل کنیم، در زیر فرمت های محبوب برای این کار را ذکر کرده ایم:

PDF

فرمت مورد استاندارد صنعت که با وجود حجم کوچک سرعت بارگذاری بالا دارد و در عین حال قادر به ذخیره جزئیات قبال توجهی است.

DICOM

DICOM یا تصویربرداری دیجیتالی در ارتباطات پزشکی ( Digital Imaging and Communications in Medicine) – یک استاندارد ذخیره سازی، چاپ و انتقال اطلاعات در تصویربرداری پزشکی است.

JPG

بسیاری از شما در حال حاضر با فرمت JPG آشنا هستید، فایل های JPG بیشتر از فایل های PDF قادر به نشان دادن و ذخیره جزئیات می باشند، ولی متاسفانه حجم آن ها بسیار زیاد است؛  این امر باعث می شود سرعت بارگزاری آنها کاهش یابد.

علاوه بر فرمت های گفته شده بالا، ما می توانیم X-ray را به هر فرمتی که شما نیاز داشته باشید مانند TIFF نیز تبدیل کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تبدیل فیلم X-ray با ما تماس بگیرید.

هزینه اسکن/ارسال درخواست

هزینه اسکن فیلم رادیولوژی – X-ray

تیم اسکن دیجیتال داک سعی نموده همواره با حفظ کیفیت، هزینه خدمات خود را در پائین ترین و معقولانه ترین حالت ممکن مشخص نماید. تلاش ما رضایت مشتریان گرامی است. ما حتی هزینه اسکن فیلم در تعداد پایین (جهت افراد شخصی) را بخاطر رضایت حال مشتریان بسیار پایین تر از قیمت های بازاری درنظر گرفته ایم.

هزینه اسکن و دیجیتال سازی فیلم های x-ray براساس موارد زیر مشخص می شود:

   • تیراژ (منظور تعداد کل فیلم های مورد نیاز جهت اسکن می باشد)
   • سایز (منظور ابعاد فیلم x-ray می باشد)
   • کیفیت (منظور dpi درخواستی می باشد)
   • نیاز به تعریف کلید واژه (برای تیراژهای بالا)
   • نیاز به نرم افزار بایگانی (برای تیراژهای بالا)

شما میتوانید جهت برآورد هزینه دقیق با همکاران ما در ساعات اداری با شماره تماس های مشخص شده و در ساعات غیر اداری با استفاده از فرم تماس اقدام نمائید. نگران هزینه های بالا نباشید، ما پائین ترین قیما ها را برای انجام خدمات درنظر گرفته ایم پس اگر نیاز به اسکن x-ray یا سایر موارد قابل اسکن مانند کتاب، اسناد، نقشه، اسلاید و نگاتیو و …. به صورت تخصصی دارید همین امروز تماس با ما بگیرید

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد اسکن فیلم های X-ray (رادیولوژی، ام آر آی، داندانپزشکی ، مهندسی و … ) و دیگر مسائلی که فکر می کنید ما می توانیم در آن به شما کمک کنیم همین حالا با استفاده از این فرم با ما تماس بگیرید