اسکن سریع و دقیق و ارزان کتاب، اسکن و تبدیل کتاب به PDF 

ما هزاران کتاب، مجله، روزنامه و … در سایزها و تیراژهای گوناگون با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت را به فرمت های مختلف اسکن کرده ایم

اسکن کتاب | مجله | کتابخانه

(PDF ، PDF قابل جستجو، Word قابل ویرایش ، XML ، APK و …)Digitization-of-books

هزینه کم > بازدهی سریع > تضمین مراقبت > تست کیفیت رایگان > دیجیتال سازی کامل

با اسکن کتاب ها، مجلات، نسخه های خطی به دنیای دیجیتالی بروید

اسکن کتاب های کتابخانه بهترین راه برای ایجاد یک کپی دیجیتالی از کتاب های کاغذی است. با ورود دستگاه مطالعه دیجیتالی مانند آپید، تبلت و دستگاه های تلفن هوشمند، محبوبت کتاب های اسکن شده و فایل های (کتاب) دیجیتالی بخصوص فایل های کتاب در فرمت PDF روز به روز بیشتر شده است.

قادر به جابجایی تعدادی زیادی کتاب که در روز به آن ها نیاز دارید نیستید؟ کتاب ها یا مجلات شما قدیمی یا شکننده است؟ نسخه ای خطی و نایاب از یک کتاب تاریخی و یا مجلات براق جدید، هیچ فرقی نمی کند ما راه حل های خاصی برای دیجیتال سازی آن ها داریم. ما یک شرکت اسکن کتاب و سایر موارد قابل اسکن مستقر در تهران، البرز و مشهد با حدود یک دهه تجربه در این حوزه هستیم، فرآیند اسکن ما از طریق نظارت دقیق و با استفاده از آخرین تکنولوژی پردازش تصاویر انجام می شود. بعد از اسکن (کتاب های مورد علاقه و با ارزش، آلبوم تصاویر، خاطرات خانوادگی، کتاب های تصویری، مجلات خاص و …) ما می توانیم آن را به فرمت مورد نظر شما تبدیل کنیم، برای مثال تبدیل کتاب به PDF و یا فرمت های دیگری مانند PDF ، PDF Searchable ، Word ، Mobi، Epub، و … همچنین درصورتی که نیاز به چاپ مجدد کتاب داشته باشید و کیفیت فایل خروجی برایتان بسیار مهم است ما می توانیم در صورت درخواست کتاب را مجددا برای شما صفحه آرایی کنیم

اسکن با اسکنر کتاب

Book-scannerاسکنر کتاب دستگاهی است که بدون آسیب رساندن به مجلد (کتاب، مجله و سایر موارد مشابه) قابلیت تصویربرداری و دیجیتال سازی از آن را دارا می باشد. اسکنر کتاب انواع مختلفی دارد که به روش های متفاوت عمل اسکن و نهایتا تهیه خروجی دیجیتال را انجام می دهند. تنها نکته ای که می توان در مورد اسکنرهای کتاب گفت این است که هرچقدر سنسور تصویربرداری با مجلد فاصله کمتری داشته باشد، عمل دیجیتال سازی با کیفیت و دقت بالاتری انجام خواهد شد. از انواع اسکنرهایی مرتبط به اسکن کتاب تیم ما می توان به اسکنر تمام اتوماتیک کتاب (فاصله سنسور با کتاب ۱۰ سانتی متر) اسکنر نیمه اتوماتیک کتاب (سنسور تصویربرداری با کتاب ۱ سانتی متر فاصله دارد)، اسکنر تصویربرداری از بالا (فاصله سنسور با مجلد ۳۰ سانتی منر) اسکنر تخت (فاصله سنسور تا مجلد (کمتر از ۱ سانتی متر)؛ اسکنر کششی (جهت اسکن کتاب باید برش بخورد – فاصله تا سنسور تقریبا صفر) این اسکنرها برای اسکن مواردی مانند کتاب، مجله، نسخه های خطی و موارد مشابه استفاده کرد. انتخاب نوع اسکنر برای اسکن مجلد بستگی به نوع مجلد برای دریافت بالاترین کیفیت خروجی یا طبق درخواست شما انجام می شود.

با ما همین امروز تماس بگیرید.

وجه تمایز ما

 • اسکن کتاب با اسکنر مخصوص
 • هزینه منصفانه
 • سرعت بالای انجام خدمات
 • کیفیت سخت افزاری بالا
 • امکان چاپ مجدد (مجوز)
 • امکان اسکن کتاب با برش
 • بهینه سازی پس از اسکن
 • OCR فارسی / انگلیسی
 • فرمت های خروجی متنوع
 • نمایه سازی (کلیدواژه)
 • نرم افزار آرشیو رایگان

موارد انجام شده مشابه:

 • اسکن کتاب
 • اسکن کتابخانه
 • اسکن مجله
 • اسکن نسخه خطی
 • اسکن دفاتر بزرگ
 • اسکن کتب قدیمی

انجام خدمات در بخش های

 • شخصی (تیراژ کم)
 • دولتی
 • خصوصی
اسکن کتاب

اسکن کتاب و دیجیتالی سازی چگونه انجام می شود؟

اسکن کتاب با استفاده از اسکنر کتاب (که انواع آن در بالا ذکر شده برای مثال اسکنری که یک دوربین پیشرفته در بالای اسکنر جهت پردازش تصویر به صورت خطی قرار گرفته) انجام می شود، پس از اسکن، کیفیت عکس های گرفته شده توسط سیستم بسیار پیشرفته ای ترمیم یافته و بازسازی می شود. هر چه فاصله کتاب با سنسور پردازش تصویر کمتر باشد فایل خروجی کیفیت بهتری خواهد داشت. شایان ذکر است در حال حاضر تیم ما دارای اسکنرهای جدیدی است که فاصله سنسور تا کتاب حدود ۱ سانتی متر است و تمام مشکلات کتاب مانند سیاه شدن عطف تصحیح انحنا و … را برطرف کرده است.
اسکنر کتاب
بعد از تحویل کتاب و طی مراحل ما چند صفحه را به صورت تصادفی اسکن کرده و برای شما جهت مشاهده و تایید کیفیت ارسال می کنیم. در مورد پروژه ها و اسکن کتابخانه نیز ۱ تا ۱۰ کتاب ابتدا به صورت تست جهت بازبینی اسکن می شود. بعد از تایید زمانی فرآیند اسکن تمام شده است که بخش کنترل کیفیت ما آن را تایید کند، پس از آن کتاب اسکن شده به فرمت مورد نیاز تبدیل می شود.

بسیاری از ویژگی های یک کتاب معمولی (فهرست، فصل بندی و …) را بعد از اسکن و در صورت درخواست می توان در یک فایل الکترونیکی مانند فایل PDF پیاده سازی کرد. فایل های PDF این امکان را دارند که به راحتی با کلیک بر روی لینک خاص به بخش مربوطه بروید. (فهرست)

در جوامع پیشرفته نسخه های الکترونیکی کتاب های جدید، معمولا همراه با فروش کتاب اصلی در سایت های اینترنتی معروف بفروش می رود، این کار باعث می شود علاوه بر آسودگی خیال نویسنده و ناشر از بابت کپی غیرمجاز و یا نحریف کتاب؛ باعث حمایت خوانندگان از کتاب نیز شود. البته این ها فقط چند دلیل ساده هستند که چرا اسکن کتاب می تواند گزینه ای عالی برای آینده کتاب های شما باشد.

در صورتی نیاز به قیمت اسکن کتاب دارید یا خواهان خدمات خاصی مربوط به اسکن کتاب و دیجیتال سازی آن، به صورت های شخصی یا تجاری هستید که در بالا در مورد آن توضیح داده نشده است؛ می توانید با ما تماس بگیرید تا در صورت امکان در این امر به شما کمک کنیم.

روش های اسکن کتاب

روش های اسکن کتاب
مراحل اسکن کتاب

+ نوع اسکن

اولین چیزی که در هنگام گرفتن کتاب از مشتریان) پرسیده می شود نوع اسکن است. روش هایی که معمولا مورد استفاده قرار می گیرد به صورت زیر می باشد:

اسکن پس از جداسازی و برش کتاب

در این روش ابتدا کتاب از عطف ( قسمتی که کاغذ ها به هم چسب خورده اند) با استفاده از تیغ های مخصوص برش داده می شود؛ و پس از برگ برگ شدن کتاب، پروسه اسکن شروع می شود.

 اسکن پس از جداسازی و برش کتاب

+مزایا

 • این فرایند بسیار سریع است.
 • این سرویس با هزینه پایین تر قابل انجام است.
 • پروسه اسکن در این روش کوتاه تر خواهد بود (اسکن ۱۰۰۰ کتاب در یک روز)
 • کیفیت اسکن بیشتر است (بسته به مقدار جزئیات کتاب)

اسکن بدون برش

در این روش مراحل اسکن کتب، مجلات و .. با از اسکنرهای فوق پیش رفته ما انجام می شود که به کتاب هیچ گونه آسیبی نمی رسد. البته کیفیت اسکن در مقایسه با مورد قبلی کمی پایین تر است.

ربات-اسکنر-کتاب
+مزایا

 • کتاب در همان شرایط اول باقی می ماند
 • تابش نور به کتاب به طور قابل توجهی کمتر می تابد (برای کسانی که در مورد محو شدن محتوای کتاب موقع اسکن نگرانند)
 • بسیار ایده آل برای کتاب ها و مجلات ارزشمند و نادر

اگر می خواهید در مورد روش اسکن بدون برش بیشتر بدانید می توانید این صفحه را مطالعه فرمائید.

پروسه

بعد از اینکه شما نوع اسکن را انتخاب کردید و برآورد هزینه نسبت به نوع اسکن و تیراژ شما انجام شد؛ ما چند صفحه را به صورت تصادفی اسکن کرده و برای تایید کیفیت برای شما ارسال (ایمیل) می کنیم؛ پس از تایید شما (به صورت ایمیل یا تلفنی) ما بقیه کارها را انجام می دهیم. پس از اتمام کار به شما اطلاع داده می شود که نوع دریافت فایل الکترونیکی و کتاب فیزیکی را مشخص کنید. که هم می توانید به صورت حضوری اقدام نمائید و هم قابل ارسال از طریق پیک/پست می باشد.

تشخیص متن (OCR) [به صورت اختیاری]

OCR  (سیستم تشخیص متن یا تبدیل کتاب به متن قابل انتخاب و قابل ویرایش) گزینه ای است که باعث می شود کتاب شما به صورت کامل قابل جستجو و ویرایش (در فرمت های قابل ویرایش) شود. البته باید توجه داشت که نوع و هزینه OCR با زبان، نوع فرم بندی ، رنگ و … کتاب رابطه مستقیم دارد. اطلاعات کامل درباره OCR

تبدیل

پس از انجام اسکن و اتمام OCR (اختیاری)؛ تمام صفحات و تصاویر کتب، به فرمت مورد نظر شما تبدیل می شود. فرمت های مورد تبدیل که بصورت معمول مورد استفاده قرار می گیرند را می توانید در “فرمت خروجی کتاب” مشاهده کنید.

چگونه می توان کتاب را به فرمت دیجیتال تبدیل کرد؟

اگر علاقه مند هستید از کتاب خود نسخه دیجیتالی تهیه کنید، یا کتاب را به PDF و فرمت های مشابه تبدیل کنید به ما اطلاع دهید!

ما خوشحال می شویم که در این راه با به شما کمک کنیم، نگران هزینه های بالا نباشید؛ سرعت، کیفیت و کم ترین هزینه شعار ما است.

مراحل انجام کار

مراحل اسکن کتاب / کتابخانه

با توجه به اینکه خدمات ما در دو بخش تیراژ پایین (از ۱ تا ۵۰۰ مجلد) و تیراژ بالا (از ۵۰۰ تا +۲۰ میلیون مجلد) مراحل به دو دسته تقسیم می شود:

 • انجام اسکن کتاب/مجله/نسخ خطی در دفتر ما
 • انجام اسکن و دیجیتال سازی در محل شما (شرکت/موسسه/کتابخانه و …)

اسکن کتاب/مجله در دفتر ما

این نوع خدمت بیشتر شامل اسکن یک مجلد تا ۵۰۰ مجلد (تیراژ پایین) است به نوعی دیگر می توان گفت که بیشتر این نوع خدمات افراد شخصی و شرکت های کوچک و متوسط را شامل می شود. در اینگونه موارد مراحل اسکن تا تحویل خروجی معمولا به صورت زیر خواهد بود:

 1. تماس و هماهنگی با کارشناسان ما جهت اطمینان از انجام خدمات مورد نیاز شما و همچنین بررسی صف انتظار
 2. تحویل کالا و دریافت رسید از ما (منظور از کالا همان مجلد است؛ جهت ارسال کالا به دفتر ما نیز می توانید درخواست دهید که ما برای دریافت از محل شما اقدام نمائیم)
 3. برآورد هزینه و زمان آنی یا تلفنیهزینه با توجه به برخی از آیتم ها مانند روش اسکن ، OCR و … و زمان از یک ساعت تا یک روز بستگی به تعداد و … برآورد می شود.
 4. نمونه اسکن: انجام اسکن بر روی یک یا چند صفحه و سپس ارسال آن از طریق ایمیل جهت مشاهده و تایید کیفیت شما
 5. انجام اسکن: پس از تایید شما، ما بقیه مراحل اسکن را طبق تفاوق قبلی موارد (نیاز یا عدم نیاز به OCR ، کیفیت، رنگ، پسوند خروجی و …) انجام می دهیم
 6. بهینه سازی و تهیه خروجی کار: شامل تصحیح رنگ، حذف کادرهای سیاه دور، ترمیم و … همچنین در صورت نیاز تعریف کلیدواژه و ساخت آرشیو الکترونیکی
 7. اطلاع شما از اتمام کار: شامل ارسال ایمیل، پیامک و تماس کارشناس ما درخصوص پایان اسکن و هماهنگی جهت تسویه و تحویل کار
 8. تسویه مالی و بازگردانی کالا + فایل دیجیتال: شامل تسویه کامل مالی به صورت کارت به کارت، پرداخت نقدی حضوری، پرداخت به پیک و تحویل فایل الکترونیکی (CD یا DVD یا هارد دیسک) و اصل کالا از طریق پیک (ارسال از طرف شما یا ما) یا مراجعه حضوری به دفتر ما

در ضمن خاطر نشان می شود زمان مورد نیاز برای انجام اسکن و تحویل فایل نهایی بستگی به نوع کار شما خواهد داشت اما همیشه سعی ما بر سرعت بالا با حفظ کیفیت است. برای اطلاع از زمان اسکن می توانید با شماره تماس های ما تماس بگیرید.

اسکن کتاب/ مجله / نسخه خطی در محل شما (کتابخانه ، شرکت ، موسسه و …) 

این نوع از خدمات شامل پروژه های تیراژ بالا مخصوصا کتابخانه ها می شود به عبارت دیگر می توان گفت که این نوع از خدمات مخصوص شرکت های متوسط و بزرگی است که امکان جابجایی اسناد را به هر دلیل نداشته باشند. در اینگونه پروژه ها افراد ما به همراه اسکنرهای مخصوص در محل شما مستقر شده و مراحل را انجام می دهند. با توجه به تنوع پروژه ها توضیح مرحله ای این نوع خدمات کمی متفاوت است اما ما سعی کرده ایم موارد معمولی را ذکر کنیم.

 1. تماس با کارشناسان ما و در جریان گذاشتن ما در خصوص نوع پروژه و نیازهای شما
 2. کارشناسی و برآورد هزینه به صورت حضوری یا غیر حضوری (اطلاعات بیشتر در خصوص کارشناسی و برآورد هزینه)
 3. ارسال پیش فاکتور از طرف ما برای شما با فکس ، پیک ، ارائه حضوری
 4. تایین بودجه و پیگیری مراحل اداری از طرف ما و شما
 5. عقد قرارداد : با توجه به نوع پروژه تمام موارد از قبیل زمان، نیاز به نرم افزار بایگانی، میزان پیش پرداخت (درصورت لزوم ) نوع پرداخت ها و … متفاوت خواهد بود
 6. استقرار نیرو ها شامل استقرار کامل پرسنل و دستگاه ها مربوطه جهت انجام پروژه
 7. اسکن و  در صورت نیاز پیاده سازی سیستم آرشیو دیجیتال (تمامی موارد از قبیل نوع سخت افزار و نرم افزار و … به نوع پروژه ها و توافقات بستگی دارد.)
ما چه چیزی را اسکن می کنیم؟

ما چه چیزی را اسکن می کنیم؟

در اصل باید گفت هر چیزی که قابل اسکن باشد را ما اسکن می کنیم اما در بحث اسکن مجلد می توانیم بگوییم:

موارد اسکن مربوط به اسکن مجلد

 • کتاب های عمومی (دانشگاهی، علمی، رمان و …)
 • کتاب ها تخصصی (فارسی و لاتین)
 • کتاب های قدیمی و کمیاب
 • دفترهای قدیمی و بزرگ
 • کتاب های سایز بزرگ و غیر استاندارد
 • کتاب های صحافی شده
 • نسخه های خطی تاریخی
 • مجلات (جدید و قدیمی)
 • کتاب های لاتین نایاب
 • هفته نامه ها و ماه نامه ها
 • مطبوعات و روزنامه ها
 • جزوات دانشجویی

در اصل تمام اسناد برای دسترسی به صفحه اسکن مربوط به خدمات دیگر می توانید از منوی بالا سایت یا از صفحه اصلی اقدام نمائید. ما می توانیم هر نوع سندی را با تقریباً هر سایزی اسکن کنیم، حتی قادر به اسکن مواردی هستیم که در بالا به آن ها اشاره ای نشده است برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

کتاب های کمیاب

اسکن و دیجیتال سازی کتاب های نادر و کمیاب

rare-book-scanning

مراقبت از کتاب های قدیمی و نایاب با گذشت روز به روز زمان از عمر این کتاب ها سخت و سخت تر می شود؛ تیم ما می تواند برای اسکن این کتاب ها به شما کمک کند. کتاب ها را می توان پس از اسکن به PDF و یا فایل فرمت های قابل ویرایش MS WORD تبدیل کرد. ما پروسه این کتاب ها را کاملا سفارشی انجام می دهیم، به این صورت که اولاً کیفیت و دقت در اسکن این کتاب ها دوبرابر اعمال می شود، ثانیاً ما اسکن این موارد را با سرعت بیشتری انجام می دهیم تا شما از باقی ماندن کتاب در همان شرایط اولیه مطمئن شوید.

سعی ما همیشه بر این بوده است که با کتاب های قدیمی و کمیاب با بیشترین مراقبت رفتار شود؛ ما درک می کنیم که همیشه چند مورد وجود خواهند داشت که به توجه ویژه ای نیاز دارند، همچنین ما برای اسکن اینگونه کتاب ها از دستکش و مواد مخصوص استفاده می کنیم که اثرات جانبی تماس دست با کتاب به حداقل خود برسد. تیم ما تا به امروز حدود صدها مورد از این گونه کتاب ها را اسکن کرده است، پس با جرات می توانیم بگوییم که این جزوی از تخصص ماست.

با راه حل های تیم ما، شما می توانید مطمئن باشید که به کتاب شما هیچ آسیبی در پروسه اسکن نمی رسد. ما پس از اسکن کتاب شما به هر فرمتی که شما خواهان آن باشید تبدیل کرده و به صورت CD ، USB و … به شما تحویل می دهیم. در ضمن با تعهد و تجربه چندین ساله ما می توانید از افشا و حفظ حریم خصوصی کتاب های خود مطمئن زیادی داشته باشید.

اگر نگران نگهداری و خراب شدن کتاب های قدیمی خود هستید. همین حالا با ما تماس بگیرید.

فرمت فایل های خروجی

فرمت هایی که ما فایل ها را به آن ها تبدیل می کنیم

ما طیف گسترده ای از فرمت ها را در اختیار شما می گذاریم، تا شما با توجه به نوع نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. این طیف عبارتند از آخرین فرمت های کتاب های الکترونیکی قابل جستجو مانند PDF و یا فایل های کلاسیک قدیمی مانند JPG. ما در ارائه تمام این خدمات کمترین (معقولانه ترین) هزینه را درنظر می گیریم.

اطلاعات بیشتر در مورد برخی از فرمت های خروجی که تیم اسکن ما به شما ارائه می دهد:

PDF

ما می توانیم کتاب شما را به فرمت پی دی اف (PDF) اسکن کنیم که قابل مشاهده در کامپیوتر، موبایل و تبلت ها است

PDF Searchable

مانند یک فایل PDF استاندارد است اما تمامی متن های موجود قابل جستجو می باشد.

Ebub

فرمت شناخته شده کتاب های الکترونیکی است که توسط هزاران نفر در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

Flipping Book

با این فرمت می توان یک نمونه گرافیکی (قابلیت انیمیشن ورق زدن) از کتب و مجلات ایجاد کرد که در وب سایت یا درون سی دی نگه داری کرد.

HTML

این فرمت برای استفاده کتاب در یک وب سایت و نمایش آنلاین است.

Microsoft Word

تبدیل کتاب به این فرمت باعث می شود که به راحتی بتوان آن را ویرایش و تغییر داد؛ البته این گزینه محدودیت هایی دارد

iBooks

این فرمت قابل نمایش در دستگاه های ساخت شرکت اپل مانند آیپد و آیفون است

XML

فرمت شناخته شده کتاب های الکترونیکی است که توسط هزاران نفر در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

این ها چند نمونه از انواع فرمت هایی بود که ما در گذشته اسکن کرده ایم، اما ما قادر به ارائه اسکن در هر فرمت استانداری هستیم. لطفا برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اسکن کتاب و مجلات و خدمات دیگری که فکر می کنید ما می توانیم از طریق آن به شما کمک کنیم، با ما تماس بگیرید.

تماس و قیمت اسکن کتاب

قیمت اسکن کتاب براساس آیتم های زیر مشخص می شود:

 • تیراژ (تعداد صفحات کل کتاب ها)
 • نوع اسکن (با برش یا اسکن با بوک اسکنر)
 • قطع کتاب (سایز کتاب رحلی یا وزیری یا …)
 • نوع رنگ (اسکن RGB ، اسکن CMYK ، اسکن سیاه و سفید متن ، اسکن سیاه و سفید متن و عکس)
 • نیاز یا عدم نیاز به OCR (او سی آر چیست؟ از منوی ” خدمات اسکن” بخش OCR را مطالعه کنید)


مقالات مربوط به اسکن کتاب | کتابخانه

low-size-scanning
/
چرا نیاز به اسکن کم حجم است؟ چه روشی باعث می شود خروجی اسکن در ع…
Write-books-out-of-Iran
/
بی شک یکی از مهمترین دغدغه دانشجویان ایرانی خارج از کشور یا علاقه …
library-scanning
/
مانند سایر مطالب ابتدا بهتر است در مورد مزایا و علت اسکن کتابخ…
Convert-book-to-pdf
/
توضیح درباره تبدیل کتاب به پی دی اف (pdf) را می توان ابتدا با ش…
اسکن-کتاب-بدون-برش
/
واژه اسکن بدون برش بیشتر برای اسکن مجلد ها ( کتاب ها ، مجله ها…
/
در طول چند سال اخیر حجم بسیاری از کتاب ها در حال دیجیتالی شدن هستند …
خدمات اسکن موزه و کتابخانه
/
افزایش موزه ها و کتابخانه ها و درخواست تجدید نظر در راستای زیبایی شنا…
اسکن کتاب و مجله
/
از مسائل نسبتا جدید و قابل تأملی که بشر امروز با آن رو به روست،…
شرکت اسکن کتاب
/
تعدادی از نویسندگان هستند که فقط یک نسخه ی چاپی از کتاب خود دارن…
خدمات اسکن کتاب و مجله
/
 تیم اسکن دیجیتال داک ، در طول سال های متمادی ، پروژه های اسک…
خدمات اسکن کتاب
/
کتابخانه ها سریع ترین و مفید ترین راه ممکن درپیشبرد فن آوری …
اسکن کتب
/
با توجه به رشد روز افزون اطلاعات، اسکن کتاب در حال تبدیل به …

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش ها و راه حل های اسکن کتاب و مجلات و دیگر مسائلی که فکر می کنید ما می توانیم در آن به شما کمک کنیم همین حالا با استفاده از این فرم با ما تماس بگیرید