handy-scanner

اسکنر قابل حمل ( اسکنر دستی ) – HANDY SCANNER – PORTABLE SCANNER

در اصل اگر بخواهیم اسکنرها را تقسیم بندی کنیم، اسکنر های قابل حمل و غیر قابل حمل دو دسته اصلی ما را تشکیل می دهند. با اختراع اسکنرها و افزایش نیاز انسان ها برای دیجیتال سازی اسناد و تصاویر، به شدت جای اسکنرهای قابل حمل یا دستی احساس می شد، اسکنر دستی ، از نسخه های قابل حمل اسکنرها به شمار می رود.

اسکنر دستی از فناوری پایه اسکن با یک اسکنر مسطح استفاده می نماید و تفاوت آن این است که حرکت هد به جای حرکت با یک تمسه ی موتوری با تکیه بر حرکت دست کاربر انجام می پذیرد . این نوع اسکن معمولا کیفیت تصویر بالایی ارائه نمی دهد . با این حال، این اسکنر بدلیل قابل حمل بودن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

اسکنر قابل حمل یک دستگاه الکترونیکی میله ای مانند است که اسناد و تصاویر را با کشش دست حاوی اسکنر بر روی تصویر یا سند مورد نظر اسکن می نماید. اسکنر دستی توسط باتری تغذیه می شود، پس به راحتی و بدون نگرانی از نیاز به جریان برق شهری، به راحتی قابل جابجایی و استفاده است. جهت کنترل دستگاه بر روی آن یک صفحه نمایش کوچک تعبیه شده تا امکان انتخاب و مشاهده حالت های مختلف اسکن،  میزان حافظه در دسترس و وضعیت اسکنر از آن به راحتی و بدون نیاز به کامپیوتر باشد. از این اسکنر همانند یک اسکنر مسطح (اسکنر تخت) می توان برای اسکن اسناد ، تصاویر و سایر موارد مسطح (صاف) استفاده و آنها را به فایل های دیجیتالی تبدیل نمود تا در صورت نیاز در یک کامپیوتر  ویرایش و نهایتا ذخیره شوند.

افراد در مشاغل مختلف از اسکنرهای دستی برای اسکن و در اصل گرفتن یک نسخه از  اسناد، یادداشت ها و تصاویر خود با وضوح بالا استفاده می نمایند. به نوعی می توان گفت امروزه اسکنر های قابل حمل به دلیل اینکه می توانند تقریبا در هر جایی قابل استفاده ‌باشند بسیار طرفدار پیدا کرده اند، همین امر سبب شده تا شرکت‌های زیادی در این زمینه با یکدیگر به رقابت بپردازند.

انواع اسکنر دستی (قابل حمل)

اسکنر قابل حمل را می توان به دو دسته دستی و اتوماتیک تقسیم کرد؛ بله اتوماتیک!!! در برخی از مدل های اسکنرهای قابل حمل مانند اسکنرهای بایگانی فیدری برای کشش اتوماتیک اسناد درنظر گرفته شده است و سرعت نسبتا قابل قبولی نیز دارند. البته نمی توان این مکانیزم را با اسکنرهای بایگانی برابر دانست ولی بقول معروف کفش کهنه در بیابان نعمت است. برخی از مدل های اسکنرهای دستی یا قابل حمل دارای امکاناتی همچون وایرلس (جهت اتصال و ارسال فایل های اسکن شده به موبایل یا کامپیوتر) و بلوتوث و گاها LCD تمام رنگی حتی با نمایش فایل های اسکن شده درون LCD خود دستگاه هستند. برخی از مدل ها باشارژ کار می کنند، ولی برخی با باتری، اما در کل با ۷۰ درصد تشابه می توان آن ها را بسیار شبیه به هم قلمداد نمود.

handy-scanner-Performance

اسکنر دستی چگونه کار می کند

اسکنرهای دستی را می توان بگونه ای نسخه کوچک و البته ارزان تر شده اسکنرهای تخت دانست، گویی تنها هد دستگاه را در دست گرفته اید و به راحتی با خود جابجا می کنید، البته کیفیت اسکن تا حد بسیاری به مهارت کاربر در حرکت دادن پیوسته و بدون کج کردن اسکنر در لحظه اسکن بستگی دارد.

بطور مثال فرض کنید با استفاده از یک اسکنر دستی میخواهید یک برگ متی را اسکن نمائید. در ابتدا باید سعی کنید که برگه را بر روی سطح صافی قرار دهید، سپس با تنظیم و فشار دادن دکمه اسکن بر روی اسکنر در ابتدای برگه  شروع به حرکت در طول برگه می نمائید، این حرکت باید کاملا صاف و با یک سرعت مشخص باشد در غیر این صورت اسکنر پیغام خطا داده یا تصویر خروجی غیرقابل استفاده است. این طرز عملکرد در روزهای اول کمی برای استفاده کننده دشوار است ولی به مرور زمان با آن آشنا می شود. در ضمن این مورد را نیز فراموش نکنیم که در اسکنرهای دستی خبری از یک دستگاه سنگین که نیاز به برق شهری داشته باشد نیست. این اسکنرها به راحتی می توانند با شارژ یا باتری به کار خود ادامه دهند که خود حسن بزرگی است.

نرم افزار مورد استفاده و فرمت خروجی

متاسفانه اسکنرهای دستی با توجه به اینکه قالبا تخصصی نیستند و بیشتر جهت رفع نیاز تولید و ساخته شده اند، هم از نرم افزار هم از فرمت خروجی نسبتا محدودی برخوردار هستند. بیشتر اسکنرهای دستی تنها از دو فرمت PDF  و Jpg پشتیبانی می کنند. البته مدل هایی نیز وجود دارند که پسوندهای بیشتری را نیز شامل می شوند و به نسبت گران قیمت تر هستند. در مورد نرم افزار هم با توجه به قابل حمل بودن دستگاه نیاز به نرم افزار خاصی جهت اسکن نیست، با این وجود اکثر تولید کنندگان اسکنرهای قابل حمل نرم افزارهای همراهی مانند نرم افزار OCR شرکت Abby را جهت رضایت مشتریان با آن همراه می سازند. گرچه نسخه همراه معمولا ضعیف ترین ورژن این نرم افزار است و با توجه به عدم پشیتبانی از زبان فارسی معمولا غیر قابل استفاده برای کاربران فارسی زبان، ولی به قول معروف بهتر از هیچی است.

نگهداری و مواد مصرفی اسکنر دستی

با توجه به اینکه اسکنرهای دستی یا به نوبه ای دیگر اسکنرهای همراه، برای کارهای شخصی و بسیار کم طراحی و تولید شده اند، در نتیجه در مواد مصرفی اسکنر نباید غیر از تامین منبع تغدیه (شارژ یا باطری) انتظار مورد دیگری داشت. در مورد نگهداری باتری یا راه حل های بهترین شارژ دهی دستگاه های شارژی (ازجمله اسکنرهای شارژی) بارها و بارها صحبت شده است، به همین دلیل در اینجا لازم به توضیح نمی بینیم.

جهت نگهداری و همچنین حمل بدون مشکل، شرکت های تولید کننده اسکنرهای دستی معمولا لوازمی همچون کیف مخصوص، دستمال مخصوص تمیز کردن شیشه، و کاغذ کالیبراسیون را همراه با اسکنر  بفروش می رسانند تا خیال مصرف کنندگان از تمام جهات راحت باشد. اما در صورتی که شانس با شما یار نبود و لوازم خاصی با اسکنرتان تحویل نگرفتید نیز نگران نباشید. تنها سعی کنید شیشه اسکنر را از خط و خش دور نگه دارید، همچنین برای دریافت اسکنی مطمئن و باکیفیت سعی کنید قبل از هر اسکن، شیشه اسکنر را که معمولا در زیر آن قرار دارد با دستمال نرم (مانند دستمال عینک) تمیز کنید.

قیمت و نکات مهم در خرید اسکنر دستی

اسکنرهای دستی رنج قیمتی بین ۱۰۰ تا ۱ میلیون تومان دارند، این قیمت بستگی به کیفیت و امکانات والبته شرکت تولید کننده دارد. اما نکاتی که بهتر است در موقع خرید و انتخاب یک اسکنر دستی به آن توجه داشته باشید شامل: نهایت dpi قابل اسکن, سرعت اسکن, سایز قابل اسکن, وجود یا عدم وجود صفحه نمایش بر روی اسکنر, روش های ذخیره و ارسال فایل [مثل بلوتوث, وایرلس, کارت حافظهI، وزن و ابعاد اسکنر، وجود یا عدم وجود فیدر (امکان اسکن اسناد به صورت اتوماتیک]، سیستم تامین انرژی (باطری یا شارژی یا برق از طریق usb) ، پسوندهای خروجی و نهایتا شرکت سازنده می شود. مورد آخر یعتی شرکت سازنده جزو موارد خیلی مهم است. در صورتی که شرکت سازننده معتبر باشد از سنسورها و نهایت قطعات باکیفیت تری در دستگاه استفاده می کند. شرکت وارد کننده و گارانتی معتبر نیز فراموش نشود. در نهایت هرگونه سوالی برای شما پیش آمده که در این صفحه به آن دست پیدا نکردید می توانید با ما تماس بگیرید

Document-scanning-service!!!!! یک راه سریع !!!!!!!

 • نیاز به خرید اسکنر ندارید؟
 • هزینه خرید اسکنر بالاست؟
 • بدنبال راه سریع تری هستید؟
 • بدنبال کیفیتی بیشتر هستید؟

تیم دیجیتال داک همواره در دسترس شما است. اسکن تخصص ماست خدمات ما از افراد شخصی تا سازمان های دولتی را شامل می شود. ما مواردی همچون کتاب، اسناد، نقاشی، اسلاید و نگاتیو، اسناد، فیلم های پزشکی، پوستر و نقشه و … را به صورت کاملا تخصصی با بهترین کیفیت و قیمت ممکن اسکن و آرشیو دیجیتالی می کنیم. برای اطلاع بیشتر در خصوص اسکن و قیمت ها با شماره های درج شده در بالای همین صفحه با ما تماس بگیرید.

………………………………………

اسکنرها و خدمات اسکن

………………………………………

 

 

 

………………………………………

Call-us

!!!!! شگفت زده شوید !!!!!!!

 • سوالی در ذهن دارید؟
 • می خواهید بیشتر بدانید؟

با ما از طریق تلفن، ایمیل، فرم های سوال تعیبیه شده در بخش ها مختلف، تماس بگیرید، ما خوشحال می شویم به سوالات شما پاسخ دهیم:

تلفن :

 • تهران : ۶۶۹۳۲۱۰۳ – ۸۸۶۰۳۸۶۲
 • مشهد : ۳۸۹۰۳۸۶۷
 • کرج : ۳۶۶۳۰۱۷۷

رایانامه :

 • info@digitaldoc.ir
 • digitaldoc.ir@gmail.com