kodak i2800 Scanner

اسکنر کداک مدل آی ۲۸۰۰

اسکنر سند دورو- رنگی Kodak مدل i2800 –اسکن روزانه ۸۰۰۰ برگ – تشخیص اتوماتیک سایز سند (Automatic Size Detection) – نور LED دوگانه به منظور اسکن سریعتر – وضوح تصاویر بزرگ – عملکرد بیشتر با سرعت ۷۰ صفحه در دقیقه –  اسکن کاغذ با ابعاد کوچک و بزرگ ، کارت شناسایی ، کارت های سخت و حتی برجسته – تنظیم آسان سینی خروجی – قابلیت هوشمند انجام چند مرحله عملیات اسکن با فشار یک دکمه – نرم افزار پردازش تصویری Perfect page 

مشخصات-کلی

در حال حاضر
فروش اسکنر نداریم
تنها خدمات اسکن !!!

نقاط ضعف

  • برخی از گزینه های موجود در درایور مبهم هستند همین امر کار کردن با حداکثر امکانات اسکنر را در روزهای اولیه ممکن نمی کند.
  • قیمت بالا نسبت به تغییرات کم با مدل قبلی

نقاط قوت

  • سرعت بسیار بالا
  • اسکن به صورت دوبلکس (اسکن دورو).
  • عرضه شده با نرم افزار OCR و مدیریت اسناد.
  • صفحه نمایش LCDبر روی دستگاه که اسامی پروفایل ها را برای اسکن نمایش می دهد.

خلاصه

  • اسکنر کداک مدل i2800، صفحات را با سرعت چشم گیری اسکن می کند.
  • این اسکنر دوبلکس است یعنی هر دو طرف را همزمان اسکن می نماید، همچنین دقت او سی آر این اسکنر نیز (فارسی ندارد) بسیار بالا است.

توضیحات-یا-بررسی

با وجود اینکه کداک اظهار دارد که مدل i2800 کداک، مشابه مدل i2900 است ، اما در واقع این مدل شباهت بیشتری به مدل i2600 کداک دارد. مقایسه ی این دو مدل نشان می دهد که نسبت به مدل i2600 ، این مدل سرعت بالاتری را ارائه می دهد و همچنین ظرفیت فیدر (ADF) و حداکثر حجم کاری روزانه ی بیشتری را نیز دارد . همه ی این موارد، این مدل را برای اداراتی که اسکنری با قابلیت بسیار بالا می خواهند، جذاب می سازد.

کداک با ارائه ی مدل i2800 ، سرعت مدل  i2600 را تا ۷۰ صفحه در دقیقه (ppm) که معادل ۱۴۰ تصویر در دقیقه (ipm)، می شود افزایش داده است  . این سرعت بالا برای اسکن های سیاه و سفید و grayscale در رزولوشن ۲۰۰ یا ۳۰۰ پیکسل در اینچ (dpi) است . برای اسکن های رنگی، این رقم به ppm 60 در ppi 200 و ppm 40 در ppi 300 افت می کند.

ظرفیت ۱۰۰ برگی ADF و ۸۰۰۰ صفحه ای استاندارد اسکن روزانه، به شما اجازه ی استفاده بهینه از این سرعت را می دهد . این ویژگی ها است که مدل i2800 را برای دفاتر کوچک و گروه های کاری که به اسکن های بسیار سنگین نیاز دارند، مناسب می سازد. اگر به یک اسکنر برای کارهای سبک و استاندارد دفتری نیاز دارید، مدل i2400 یا i2600 به شما پیشنهاد می شود، چراکه مشخصات فوق، مدل i2800 را در طبقه ی اسکنرهای سنگین و پیشرفته قرار می دهد.

سخت افزار و تظیمات مقدماتی kodak i2800

تنظیمات اسکنر استاندارد است. نکته قابل توجه این است که همانند مدل i2600، مدل i2800، امکان “وضعیت انبار” را نیز دارد. بدین معنی که وقتی از آن استفاده نمی کنید ، می توانید سینی های آن را ببیندید و اسکنر را بچرخانید تا نسبت به قسمت پایین ، در حالت عمودی قرار بگیرد . در این حالت ۱۳ اینچ طول و ۶٫۳ اینچ عرض دارد . برای استفاده از آن باید مجدداً سینی ها را باز کنید و اسکنر را به پایین بچرخانید ، به طوری که انتهای اسکنر به جلو بیاید و بالای آن به عقب متمایل شود.i2800ProductStow365x269_375X0-300x221

اگر علاوه بر ADF به فلت بد نیز نیاز دارید، می توانید آن را به شکل مجزا خریداری و به دستگاه اضافه کنید . کداک اسکنرهای تخت را در دو اندازه ی A3 و A4 عرضه می کند.

همانند اسکنر های دیگر کداک، مدل i2800 ، با نرم افزارهای توانمندی مانند Nuance PaperPort 12 برای مدیریت اسناد ، و Nuance OmniPage 17.1 جهت (OCR) ارائه شده است . علاوه بر این ، درایورهای Twain , ISIS و WIA ، به شما اجازه خواهند داد که عملیات اسکن را مستقیما از هر نرم افزاری که فرمان “اسکن” را داشته باشد انجام دهید. کاربران لینوکس می توانند درایورهای SANE و Twain را از وب سایت کداک دانلود کنند.

همچنین دو برنامه ی سودمند اسکن نیز با اسکنر ارائه شده و کداک هر کدام را برای انواع مختلفی از برنامه های کاربردی اسکن پیشنهاد داده است . برای آزمایش ، از برنامه ای استفاده کرده است که با درایورها نصب می شود . برنامه ی دوم در دیسک خودش قرار دارد و باید جداگانه نصب شود .

یکی از ویژگی های بسیار خوشایند این مدل ، LCD سه ردیفی و ۱۵ کاراکتری است که نام پروفایل های اسکن را نمایش می دهد . برای این کار ، تنها در برنامه برای پروفایل ها اسامی مشروح انتخاب کنید و بعد می توانید با مرور لیست ، انتخاب پروفایل مناسب ، و زدن دکمه ی اسکن ، عملیات اسکن را انجام دهید .

قاعدتا می توانید همین کار را با شماره های ۱ تا ۹ که اکثر اسکنرها برای مشخص کردن پروفایل ها استفاده می کنند ، انجام دهید ، اما این بدین معناست که مجبور هستید به خاطر بسپارید که کدام شماره مربوط به کدام پروفایل است . در این موارد ، اغلب آسان تر است که اسکن تک دکمه ای را نادیده بگیرید و درعوض عملیات اسکن را از کامپیوتر خودتان که می توانید در آن نام پروفایل ها را ببینید ، انجام دهید . تنها مشکلی که می توان به این کداک نسبت داد این است که تنها به ۹ پروفایل محدود شده است. زمانی که به طور مطلق از اعداد استفاده می کنید محدوده ی قابل قبولی است ، اما با اسامی مشروح ، باید گزینه های بیشتری برای تعریف ارائه میشد .

عملکرد kodak i2800

مدل i2800 ، برای عملکردی پایین تر از ppi 70 و ipm 140 آماده شده داشت ، اما همچنان به عنوان یکی از سریع ترین اسکنرهایی است که نقد و بررسی کرده ایم . با استفاده از آزمایش ۲۵برگی استاندارد خود  و رزولوشن پیش فرض ppi 200 در حالت سیاه و سفید ، مدل i2800 ، اسکن یک رو به فرمت PDF تصویری را در ppm 55.6 انجام داد . در اسکن دو رو این رقم به ppm 46 و ipm 93 کاهش یافت .

در هر دو مورد ، مدل i2800 به طرز قابل توجهی سریع تر از مدل i2400 است ، که برای اسکن یک رو ۲۸٫۳ ppm و برای اسکن دو رو سرعت ۵۳٫۶ ipm داشت . مهم تر از اسکنر مدل DocuMate 5460 زیراکس ، از رقیب نزدیکی که سرعت ۶۰ ppm و ۱۲۰ ipm را ثبت کرده است نیز سریع تر است . مدل ۵۴۶۰ زیراکس در آزمایش ما، اسکن یک رو را با سرعت ۴۶٫۹ ppm و اسکن دو رو را با سرعت ۹۲٫۳ ipm انجام داد .

در اکثر اسکنرها ، اگر اسکن را به فرمت PDF قابل جستجو انجام دهید ، که برای اسناد متنی بسیار کاربردی تر از فرمت تصویری است، مرحله ی شناسایی متن زمان بسیاری می برد . مثلا در مدل i2800 ، اسکن دو روی ۲۵ برگ، تنها ۳۲ ثانیه طول کشید ، اما ذخیره ی فایل به فرمت فایل PDF قابل جستجو ، مجموعا ۱ دقیقه و ۱۰ ثانیه طول کشید . این امر، مدل i2800 را اندکی از مدل ۵۴۶۰ زیراکس که اسکن کردن فایل در آن ۳۲٫۵ ثانیه و شناسایی متن و ذخیره ی آن مجموعا ۱:۱۶ به طول می انجامد؛ سریع تر می سازد.i2800ProductFront365x269_375X0-300x221

مدل i2800 علاوه بر اینکه نتایج را با کیفیت و سرعت بالا ارائه می دهد، در دقت شناسایی متن نیز عملکرد بسیار قابل قبولی دارد . در آزمایش های OCR ما، اسکنر، صفحات متنی با فونت Times New Roman و قلم ۱۲، و صفحات متنی با فونت Arial و سایز ۸ را بدون اشتباه خواند . همچنین در خواندن دو فونت دیگر که جزء آزمایش رسمی ما نیستند نیز ، عملکرد بهتری نسبت به اکثر اسکنرها داشته است .

مشکلات kodak i2800

مدل i2800، نقاط قوت متعدد و نقاط ضعف نه چندان بسیاری دارد . جدی ترین مشکلی که با آن داریم ، همان مشکلی است که با مدل i2600 کداک داشتیم ؛ یعنی اینکه بسیاری از گزینه های موجود در درایور، مبهم و گنگ هستند . مثلا گزینه ی رد کردن صفحات خالی که در این اسکنر “Blank Image” نام دارد ، به شما این امکان را می دهد که اوراق یک رو و دو رو را ، بدونِ نیاز به تغییر تنظیمات اسکن کنید . تغییر این اسم به یک نام گویا تر، مانند “رد کرد صفحات خالی” استفاده ی بهینه از اسکنر را بسیار آسان تر می کند.

خبر خوب این است که تقریبا همه ی گزینه های مناسب اسکن که نیاز داشته باشید در درایور موجود است . این مورد در کنار سرعت بالا ، سطح دقت OCR و برنامه های کاربردی موجود در  مدل i2800 آنرا به یک پکیج بسیار جذاب تبدیل می نماید . اگر قصد خرید آن را دارید ، بهتر است به مدل DocuMate 5460 زیراکس نیز نگاهی بیندازید . اما اگر دفتر یا گروه کاری شما اسکن های سنگین انجام می دهد، می توانید از ADF  صد برگ ،  سرعت بالا، حجم کاری بالای روزانه ی آن بهره ببرید و مدل i2800 می تواند اسکنر مورد نظر شما باشد.

تبدیل کتاب به پی دی اف سرچبل، تبدیل کتاب به متن قابل کپی ، تبدی…
حتما تا به امروز کدهای مربعی زیادی را در سایت ها یا نرم افزاره…
تمام مواردی که در بالا به عنوان سرتیتر قید شده در اصل یک معنی را می د…

مشخصات-فنی

نوع اسکنراداری – اسناد – بایگانی
سیستم تغذیه کاغذفیدر اتوماتیک کششی
اسکن پیشنهادی روزانه8 هزار برگ
بیشترین سایز قابل اسکنA4
کمترین سایز قابل اسکن50 میلی متر در ۵۰ میلی متر
سرعت اسکن60 برگ در رنگی – ۷۰ برگ سیاه سفید(در دقت ۲۰۰ دی پی آی)
رزولیشن سخت افزاری600 dpi
ابعاد فیزیکی330 میلی متر عرض × ۲۴۶ میلی متر ارتفاع × ۱۶۲ میلی متر قطر (وزن ۵٫۵ کیلوگرم)
قابلیت اسکن دو روبله
ظرفیت سینی ورودی100 صفحه
ظرفیت سینی خروجی100 برگ
فرمت های خروجیBMP, JPEG, RTF, searchable PDF, Single and multi-page PDF, Single and multi-page Tiff
تکنولوژی اسکن12 CCD و از نوع LED 2900
قابلیت تشخیص متن OCRبله
سیستم عامل پشتیبانی شدهWindows XP SP2 and SP3 (32-bit), Windows XP x64 Edition SP2, Windows Vista SP1 (32-bit and 64-bit), Windows 7 SP1 (32- bit and 64-bit), Windows 8 (32-bit and 64-bit), Windows 8.1 (32-bit and 64-bit), Windows 10 (32-bit and 64-bit
نوع نورپردازیLED
نوع اتصالUSB2
سنسورهاUltra Sonic
قابل خواندن بارکدبله
رزولیشن خروجی100 تا ۱۲۰۰ دی پی آی
نرم افزارهای همراهFully supported by Kodak Capture Pro Software and Kodak Asset Management Software. Windows bundled software: TWAIN, ISIS, WIA Drivers; Kodak Capture Pro Software Limited Edition; Smart Touch; Nuance P
میزان تولید صدا
فاکتورها و میزان مصرف برقدما ۱۰ تا ۳۵ درجه سانتیگراد و رطوبت عامل: ۱۵٪ تا ۸۰٪ RH
سیستم پیشنهادیIntel Core2 duo 6600 @ 2.4 GHz Duo Processor or equivalent, 4 GB RAM (Windows and Linux)
لوازماسکنر تخت A3 کداک (در صورت درخواست) , اسکنر A4 تحت کداک (در صورت درخواست)

موارد-مشابه

kodak-scanmate-i1180-angle
Key-points-before-buying-a-scanner
/
با اینکه ما فکر می کنیم اسکنرها دستگاهایی ساده هستند ولی این واقعیت دارد که…
i2800ProductRight365x269_375X0
кресло-мешок
اسکنر-کوداک-i2600
دیجیتال داک : اسکن و بایگانی دیجیتال