سفید کردن فیلم رادیولوژی | پاک کردن ام آر آی | محو کردن سی تی اسکن

تمام مواردی که در بالا به عنوان سرتیتر قید شده در اصل یک معنی را می دهد. سفید کردن یا پاک کردن (محو کردن) فیلم رادیولوژی/ایکس ری می تواند به دلیل های مختلفی انجام گیرد اما سوالی بود که خیلی از کاربرها از ما می پرسیدند پس در این مطلب برآن شدیم که به آن پاسخ دهیم تا شاید کمکی برای این دوستان یا سایر دوستانی باشد که نیاز به  پاک کردن فیلم رادیولوژی دارند. ولی ابتدا اجازه دهید پرسشی را بیان کنیم.
دقت فرمائید برای تمیز کردن فیلم رادیولوژی فقط از دستمال نرم و کمی مربوط استفاده کنید در اینجا قصد ما تمیز کردن فیلم نیست و از این روش برای تمیز کردن استفاده نکنید چون باعث محو شدن فیلم شما خواهد شد.

چرا نیاز به سفید کردن فیلم رادیولوژی یا سی تی اسکن است؟

می تواند دلیل های متعددی داشته باشد ولی در اکثر مواقع که کاربران این موضوع را از ما پرسیده اند دلیلشان استفاده از فیلم رادیولوژی برای الگو بوده است اما اگر دلیل شما برای محو کردن فیلم MRI یا موارد مشابه آن مانند فیلم سی تی اسکن یا فیلم رادیولوژی هر چیزی باشد در اینجا پاسخ خود را دریافت خواهید کرد.

با چه چیزی فیلم رادیولوژی یا ایکس ری را پاک کنم یا به بیان دیگر محو کنم؟

استفاده از سفید کننده یا همان وایتکس و آب ساده (آب شیر) یکی از راهکارهای ساده و دردسترس است.
قبل از شروع توضیح هشدار می دهیم چون تماس سفید کننده با پوست یا چشم و یا حتی استنشاق آن ممکن است به سلامتی شما آسیب جدی وارد کند حتما از ماسک، شیلد محافظ صورت و دستکش استفاده کنید.
 اما این روش چگونه انجام می گیرد مقداری مایع سفید کننده را درون ظرفی که فیلم رادیولوژی به صورت کامل (به صورت نصفه طی دو مرحله) درون آن قرار گیرد مانند سطل رنگ پنج کیلویی ریخته ؛ درسطل یا ظرفی دیگر آب بریزید. فیلم ها را به آرامی و حفظ نکات ایمنی درون ظرف محتوی سفیدکننده فرو برید. پس از ۱۰ تا ۱۵ ثانیه به آرامی خواهید دید فیلم از رنگ سیاه به سفید تبدیل می شود، فیلم را درآورده و در ظرف آب فرو ببرید پس از پنج تا ده ثانیه می توانید آن را دربیارید.
فیلم ایکس ری سفید شده شما آماده است، از آن لذت ببرید.
هشدار جدی با توجه به استفاده از سفیدکننده و خطرات آن فقط و فقط افراد بزرگسال با رعایت تمام مسائل ایمنی این کار را انجام دهند. تیم دیجیتال داک هیچ گونه مسئولیتی در قبال استفاده از روش بالا برعهده نخواهد گرفت.
در نهایت اگر قبل از سفید کردن فیلم خود نیاز داشید از آن کپی دیجیتالی تهیه کنید دیجیتال داک در خدمت شما است. تیم دیجیتال داک در تمامی موارد اسکن مانند اسکن کتاب، نقشه، نگاتیو، اسناد و … در خدمت شما است.