kodak i2600 Scanner

اسکنر کداک مدل آی ۲۶۰۰

اسکنر اسناد تا سایز A4 – اسکنر بایگانی سریع – فیدر اتوماتیک با ظرفیت ۷۵ برگ – سرعت اسکن ۵۰ برگ در دقیقه – اسکن روزانه تا ۶۰۰۰ برگ در روز دارای LCD رنگی بر روی دستگاه برای نمایش پروفایل ها و انجام اسکن با یک دکمه – تکنولوژی اسکن Dual CCD – مجهز به سنسور جلوگیری از عبور همزمان دوبرگ- دارای نرم افزار کراپ اتوماتیک, پیشرفته ترین سیستم کشش سند

مشخصات-کلی

در حال حاضر
فروش اسکنر نداریم
تنها خدمات اسکن !!!

نقاط ضعف

  • برخی از گزینه های موجود در درایور مبهم هستند همین امر کار کردن با حداکثر امکانات اسکنر را در روزهای اولیه ممکن نمی کند.

نقاط قوت

  • سرعت بسیار بالا
  • اسکن به صورت دوبلکس (اسکن دورو).
  • عرضه شده با نرم افزار OCR و مدیریت اسناد.
  • صفحه نمایش LCDبر روی دستگاه که اسامی پروفایل ها را برای اسکن نمایش می دهد.

خلاصه

  • اسکنر کداک مدل i2600، صفحات را با سرعت چشم گیری اسکن می کند.
  • این اسکنر دوبلکس است یعنی هر دو طرف را همزمان اسکن می نماید، و با نمایش نام پروفایل ها بر روی ال سی دی دستگاه تنها با فشار دادن یک دکمه عملیات اسکن را آغاز می نماید.

توضیحات-یا-بررسی

ویژگی های کداک i2600 تقریبا در بسیاری از موارد با مدل کداک i2400 یکسان است؛ با این حال ۳ تفاوت کلیدی بین این دو وجود دارد:

  • i2600 سریع تر است و با حدود ۶۷% افزایش سرعت، ۴۰% افزایش قیمت دارد.
  •  ظرفیت فیدر خودکار (ADF) بالاتری دارد (به جای ۵۰ ظرفیت ۷۵ صفحه را دارد)i2600 LCD
  • صفحه نمایش LCD آن که ۳ ردیف ۱۵ کاراکتری دارد،به هنگام جستجو در گزینه های انتخابی به جای نمایش عدد، نام پروفایل های اسکن را نمایش می دهد. ویژگی که استفاده از اسکن تک دکمه ای را بسیار آسان تر می کند، و قاعدتا باید استاندارد نیز باشد (اما متاسفانه اینگونه نیست.)

این مقدار افزایش سرعت برای توجیه تفاوت قیمت این مدل کافی است. علاوه بر آن ظرفیت بالاتر ADF و سیکل کاری دو برابر آن (۴۰۰۰ ورق در روز)، مدل i2600 را حتی برای اسکن های سنگین تر نیز مناسب می سازد. بنابراین در حالی که مدل i2400 می تواند یک گزینه ی انتخابی برای افراد، دفاتر کوچک باشد، مدل i2600 قطعا یک اسکنر برای دفاتر متوسط یا گروه های کاری نیمه سنگین  مناسب است.

سخت افزار و تظیمات مقدماتی – کداک i2600

تنظیمات اسکنر به شکل عادی است. با این حال در مدل i2400 نکته ی قابل توجه این است که اسکنر با آن چه کداک آن را “وضعیت انبار” می نامد دستگاه از جعبه خارج می  شود، i2600-وضعیت-انبار(با سینی های بسته و اسکنری که نسبت به پایه در وضعیت عمودی قرار دارد) به منظور استفاده از آن، باید بدنه را بچرخانید به طوری که انتهای آن به سمت جلو بیاید. در صورت تمایل می توانید سینی ها را نیز بیرون بکشید. وقتی از آن استفاده نمی کنید می توانید اسکنر را به حالت انبار برگردانید که به آن ابعاد ۱۳ اینچ در پهنا و ۶٫۵ اینچ عمق، تغییر اندازه می دهد.

این اسکنر با با نرم افزارهای بسیار قوی عرضه شده است، از مهم ترین آن ها Nuance PaperPort 12  برای مدیریت اسناد و Nuance OmniPage 18 برای خواندن کاراکترخوان نوری  (OCR)است. علاوه بر این، درایور های Twain،ISIS و WIA را نیز دارا می باشد. این سه درایور شما را قادر می سازد که عملیات اسکن را مستقیما از هر برنامه ی ویندوزی که فرمان اسکن را داشته باشد، انجام دهید.

همانطور که در نقد مدل i2400 گفته شد، بسته ی دیسکی که مربوط به دومین کارکرد اسکنر است و به راهنمای کلی نرم افزار اشاره دارد که قرار بود به شما کمک کند تا از میان دیسک ها انتخاب مناسب را انجام دهید، اما این راهنما به همراه اسکنر عرضه نشد و این امر تنها منجر به اشتباه و سردرگمی شد. کداک اظهار دارد که راهنما هم اکنون به صورت آنلاین موجود است و شرکت قصد دارد که این تصور نادرست درباره ی دیسک را برطرف نماید. در هر صورت، انتخاب عملکرد در واقع به این بستگی دارد که شما کدامیک را برای اجرای اسکن مورد نظر خود ترجیح می دهید.Kodak-A3-Size-Flatbed-Accessory

همچنین اگر علاوه بر ADF برای اسکن برخی از اسناد نیاز به یک اسکنر فلت پد نیز دارید، می توانید یکی از این دو انتخاب را به عنوان یک افزونه مجزا به اسکنر اضافه کنید.

عملکرد اسکنر Kodak i2600

بزرگترین نقطه ی قوت مدل i2600 سرعت آن است که این امکان را به دستگاه می دهد که در مدت زمان کوتاهی تعداد بسیاری از برگه ها را اسکن نماید. کداک سرعت این اسکنر را ۵۰ صفحه در دقیقه (ppm)  در اسکن سیاه و سفید و grayscale با رزولوشن پیش فرض ۲۰۰ پیکسل در اینچ(ppi)  برآورد نموده است. این سرعت همچنین در اسکن دورو ۱۰۰ تصویر در دقیقه است.

برای اسکن یک رو به یک فایل تصویری pdf، با استفاده از آزمایش استاندارد ۲۵ ورقه ی ما ، زمان ۴۱٫۷ ppm  به ثبت رسید که اندکی کمتر از زمان عنوان شده بود اما عملیات اسکن بسیار سریع انجام گرفت. اسکن دو رو از همان مدارک  ، به ۷۶٫۹ ipm یا ppm38.5 کاهش یافت. هر دو سرعت بسیار از مدل i2400 بالاتر است که با سرعت اسکن ppm 28.3  برای اسکن تک رو و ipm 53.8  برای اسکن دو رو عرضه شده بود.

این سرعت در مقایسه با مدل  DR-2580C کانن نیز بسیار بالاتر است که برآورد زمانی آن توسط شرکت ppm 25 و ipm 50 بوده است و زمانی که ما برای اسکن همین تعداد سند با این دستگاه برآورد کردیم ppm 25.4  و ppm 49.1 بود.

با این حال متاسفانه اگر اسکن را در قالب یک فایل pdf قابل جستجو انجام دهید که غالبا کاربردی ترین فرمت برای برنامه های کاربردی مدیریت اسناد است، مدل  i2600 دیگر برتری نسبت به مدل DR-2580C ندارد. مشکل در این است که اسکنرهای کداک در مرحله ی OCR زمان برند، در حالی که اسکنر های کانن اینطور نیستند. در همان ۲۵ صفحه و ۵۰ فایل تصویری، مجموع زمان اسکن، شناسایی متن، و نمایش فایل در مدل  i2600، ۱:۱۶ بود. در حالی که در مدل DR-2580C کانن این زمان فقط ۱:۰۱ بود.

همچنین در زمینه ی عملکرد، مدل i2600 در آزمایش OCR عملکرد قابل قبولی در خواندن بدونِ اشتباه صفحات نوشته شده اینگلیسی با فونت Times New Roman و قلم ۱۰ داشت و در آزمایش خواندن متن با فونت Arial و قلم ۱۰ نیز بدون اشتباه عمل کرد. با وجود اینکه این موارد نتایج فوق العاده ای نیستند، ارزشمند است که خاطر نشان کنیم که مدل i2600 در آزمایش سایر فونت های آفیس عملکرد بسیار بهتری نسبت به سایر اسکنرها داشته است.

مشکلات کداک i2600

مهمترین مشکل با مدل i2600 ، دقیقا همان مشکلی است که با مدل i2400 داشتیم، و آن این است که گزینه های بسیاری در درایور وجود دارند که گویا نیستند. مثالی که در مدل i2400 ارائه شد، برای این مدل نیز صادق است. گزینه ای وجود دارد که برای رد کردن صفحات خالی است و به شما اجازه می دهد که اسناد یک و دو طرفه را بدون ایجاد تغییر در تنظیمات، و صفحات یک طرفه را بدون مواجه شدن با صفحات خالی اسکن نمایید. با این حال این گزینه blank image (تصویر خالی) نام دارد که به نظر ما، بسیار مبهم و گنگ است. نام ساده تری مانند “رد کردن صفحه ی خالی”، بسیار بهتر می بود.

با این حال وقتی که معنی گزینه ها را رمزگشایی کردید (یا صفحه ی راهنمای هر تب درایور را مطالعه کردید)، گزینه های کافی برای انجام تقریبا هر چه که نیاز دارید خواهید یافت. گزینه های درایورها را در کنار سرعت، دقت OCR، و برنامه ها کاربردی موجود فاکتور بگیرید، باز هم مدل i2600 کداک همچنان ویژگی های خوب بسیاری دارد.  علاوه بر این، مدل i2600 با داشتن ظرفیت بالاتر ADF، نسبت به مدل DR-2580C کانن ( ۷۵ صفحه به جای ۵۰ صفحه)، سرعت بالاتر اسکن به فایل های تصویری PDF و تقریبا به همان اندازه سرعت بالای اسکن کردن فایل های PDF قابل جستجو، دلایل کافی برای تبدیل شدن به بهترین گزینه برای اسکن های سنگین در دفاتر کوچک و متوسط را دارد.

تبدیل کتاب به پی دی اف سرچبل، تبدیل کتاب به متن قابل کپی ، تبدی…
حتما تا به امروز کدهای مربعی زیادی را در سایت ها یا نرم افزاره…
تمام مواردی که در بالا به عنوان سرتیتر قید شده در اصل یک معنی را می د…

مشخصات-فنی

نوع اسکنراداری – اسناد – بایگانی
سیستم تغذیه کاغذفیدر اتوماتیک کششی
اسکن پیشنهادی روزانه6 هزار برگ
بیشترین سایز قابل اسکنA4
کمترین سایز قابل اسکن50 میلی متر در ۵۰ میلی متر
سرعت اسکن50 برگ در دقیقه (در دقت ۲۰۰ دی پی آی)
رزولیشن سخت افزاری600 dpi
ابعاد فیزیکی330 میلی متر عرض × ۲۴۶ میلی متر ارتفاع × ۱۶۲ میلی متر قطر (وزن ۵٫۵ کیلوگرم)
قابلیت اسکن دو روبله
ظرفیت سینی ورودی100 صفحه
ظرفیت سینی خروجی100 برگ
فرمت های خروجیBMP, JPEG, RTF, searchable PDF, Single and multi-page PDF, Single and multi-page Tiff
تکنولوژی اسکن12 CCD و از نوع LED 2900
قابلیت تشخیص متن OCRبله
سیستم عامل پشتیبانی شدهWindows XP SP2 and SP3 (32-bit), Windows XP x64 Edition SP2, Windows Vista SP1 (32-bit and 64-bit), Windows 7 SP1 (32- bit and 64-bit), Windows 8 (32-bit and 64-bit), Windows 8.1 (32-bit and 64-bit), Windows 10 (32-bit and 64-bit
نوع نورپردازیLED
نوع اتصالUSB2
سنسورهاUltra Sonic
قابل خواندن بارکدبله
رزولیشن خروجی100 تا ۱۲۰۰ دی پی آی
نرم افزارهای همراهFully supported by Kodak Capture Pro Software and Kodak Asset Management Software. Windows bundled software: TWAIN, ISIS, WIA Drivers; Kodak Capture Pro Software Limited Edition; Smart Touch; Nuance P
میزان تولید صدا
فاکتورها و میزان مصرف برقدما ۱۰ تا ۳۵ درجه سانتیگراد و رطوبت عامل: ۱۵٪ تا ۸۰٪ RH
سیستم پیشنهادیIntel Core2 duo 6600 @ 2.4 GHz Duo Processor or equivalent, 4 GB RAM (Windows and Linux)
لوازماسکنر تخت A3 کداک (در صورت درخواست) , اسکنر A4 تحت کداک (در صورت درخواست)

موارد-مشابه

map_scanner
Film_scanner
flatbed_scanner
X-ray_scanner
دیجیتال داک : اسکن و بایگانی دیجیتال