Kodak ScanMate i1180

اسکنر کداک اسکن میت آی یازده هشتاد

اسکنر رومیزی اسناد تا سایز A4 – فیدر اتوماتیک ۵۰ برگ – سرعت اسکن ۴۰ برگ در دقیقه – اسکن روزانه تا ۵۰۰۰ برگ در روز دارای LCD رنگی بر روی دستگاه برای نمایش پروفایل ها و انجام اسکن با یک دکمه  – مجهز به سنسور محافظت از سند در زمان اسکن و سنسور جلوگیری از عبور همزمان دوبرگ

مشخصات-کلی

در حال حاضر
فروش اسکنر نداریم
تنها خدمات اسکن !!!

نقاط ضعف

  • تنها به ۹ پروفایل از پیش تعریف شده محدود شده است
  • بدون نرم افزارهای کاربردی ارائه شده است

نقاط قوت

  • اسکن دوبلکس(دو رو)
  • فیدر ورودی ۵۰ برگه ی خودکار
  • نمایشگر LCD رنگی با نمایش اسامی پروفایل هر دکمه
  • عملکرد مطلوب طبق سرعت برآورد شده ی اسکن یک رو (سیمپلکس) و دو رو (دوبلکس)

خلاصه

  • اسکنر ScanMate i1180 Kodak برای مشاغل پرترافیک مانند دفاتر پزشکی طراحی شده است
  • این اسکنر عملیات اسکن را به صورت ایستاده با سرعت نسبتا بالا، تسهیل انجام می دهد

توضیحات-یا-بررسی

Kodak ScanMate i1180 – کداک اسکن میت i1180

Kodak ScanMate i1180 نسبت به سایر اسکنرهای رومیزی اندکی متفاوت تر است چرا که اکثر اسکنرها با نرم افزارهای اختصاصی عرضه می شوند. با این حال دفاتر و شرکت های متعددی هستند که نرم افزار مورد نیاز جهت اسکن را در اختیار دارند و تنها به سخت افزار برای انجام عملیات اسکن احتیاج دارند. برای این موارد، مدل i1180 مجری قابل اطمینانی است.

شرکت کداک مدل i1180 را، یک اسکنر تراکنشی پیشرفته می نامد . همانند مدل Kodak ScanMate i1150 ، این مدل نیز مشاغلی مانند دفاتر پزشکی (بیمارستان ها، مطب ها و …) که باید در طول روز مدارک بیماران زیادی را اسکن کنند ، مورد هدف قرار داده است.i1180-پردازش داخلی

در مقایسه با Kodak i1150 ، مدل i1180 علاوه بر سریع بودن ، با حداکثر حجم پیشنهادی اسکن روزانه ۵۰۰۰ برگ، به جای ۳۰۰۰ برگ، برای انجام کار های سنگین مناسب تر است . تفاوت دیگر این مدل در این است که این مدل، پردازش تصاویر را به جای واگذاری به کامپیوتر، به صورت داخلی در طول زمان اسکن انجام می دهد. اما در i1150 سرعت عملکرد، بسته به سرعت کامپیوتر شما ممکن است افزایش و یا کاهش یابد.

همچنین از شباهت های بین این دو مدل می توان به این اشاره کرد که با توجه به این که هر دو مدل به عنوان اسکنرهای تراکنشی تعریف می شوند، می توانند کار اسکن استاندارد اسناد اداری تقریبا هر سازمانی را به راحتی انجام دهند و با وجود اینکه بدون نرم افزارهای کاربردی عرضه شده اند، تقریبا با هر نرم افزاری که بخواهید کار می کنند.

سخت افزار و تنظیمات مقدماتی i1180

مدل i1180 رزولوشن سخت افزاری ۶۰۰ پیکسل در اینچ ، فیدر خودکار ۵۰ برگی و سرعت برآورد شده ی ۴۰ برگ (۸۰ تصویر) در هر دقیقه (با رزولیشن ۲۰۰ تا ۳۰۰ پیکسل در اینچ ) را ارائه می دهد.Kodak-A3-Size-Flatbed-Accessory همچنین اگر نیاز به یک اسکنر تخت نیز برای اسکن برخی از اسناد دارید، این اسکنر امکان اضافه کردن و کنترل یک اسکنر تخت با اندازه ی دلخواه (A4, A3) از طریق پورتی که بدین منظور تعبیه شده و پنل جلوی دستگاه را به شما می دهد . باید توجه داشت که اسکنر تخت قابل اتصال به این اسکنر مخصوص می باشد و نمی توان هر اسکنری تختی را به آن متصل کرد.

درایو های Twain, WIA و ISIS به شما این امکان را می دهند که تقریبا از هر برنامه ی ویندوزی و یا EMC Captiva Cloud Capture، که ابزاری است که کاربران می توانند از آن برای ایجاد اتصال برای ارسال تصاویر اسکن شده به برنامه های کاربردی مبتنی بر وب استفاده نمایند، فرمان اسکن را ارسال و عملیات اسکن را انجام دهید . همچنین درایورهای سیستم های مک و لینکوس نیز به زودی برای این دستگاه ارائه خواهد شد.

تنظیم کردن اسکنر نیز مطابق استاندارد است. ما برای آزمایش، برنامه ی اسکن Kodak SmartTouch (که همراه با اسکنر ارائه شده) را نصب کردیم و از ویژگی (OCR) آن برای اسکن فایل های PDF قابل جستجو و نمونه متن های قابل ویرایش استفاده کردیم.

عملیات اسکن در i1180

همانند اکثر اسکنر های برند کداک، از جمله Kodak i1150 و Kodak i2600 مدل i1180 به شما این امکان را می دهد که مجموعه ای از پروفایل ها را با نام و تنظیمات مختلف برای دستگاه تعریف نمایید. سپس می توانید از دکمه های منوی اسکنر استفاده کنید تا انتخاب های روی صفحه نمایش را مرور کنید، پس از آن پروفایل مورد نظر خود را انتخاب کرده ، تا اسکنر کار اسکن را شروع نماید.i1180-LCD

استفاده از اسامی مشروح (تشریحی و قابل نام گذاری) ، در پروفایل ها؛ در مقایسه با اسکنرهایی که در پنل خود برای انتخاب پروفایل از شماره های ۱ تا ۹ مانند Kodak i1220 استفاده می کنند، بسیار ساده تر است. با این حال، این برنامه تنها ۹ پروفایل را مجاز می داند که این امر یک محدودیت غیرضروری است. با استفاده از اسامی مشروح کار کردن با بیش از ۹ پروفایل آسان می شود و در صورتی که این برنامه اجازه تعریف بیش از ۹ پروفایل را می داد کاربردی تر می بود.

عملکرد i1180 کداک

در آزمایش، ما ۲۵ ورق را با کیفیت پیش فرض ۲۰۰ پیکسل در اینچ به صورت سیاه و سفید با خروجی pdf اسکن کردیم، مدل i1180 با سرعت قابل قبول ۳۴٫۱ صفحه در دقیقه  و در حالت دوبلکس یا پشت و رو با سرعت ۶۲ تصویر در دقیقه اسکن را انجام داد. با کسر وقفه ی که بین ارسال فرمان اسکن و اسکن صفحه ی اول و همچنین وقفه ی بین پایان صفحه ی آخر و ایجاد فایل خروجی ، به سرعت وعده داده شده ی ۴۰ برگ در دقیقه و ۸۰ صفحه در دقیقه می رسد.

همانند اکثر اسکنر ها، مدل i1180 برای شناسایی متن زمان قابل توجه بیشتری صرف می کند . در آزمایش ما در حالت دوبلکس (دو رو) اسکن ۲۵ ورق ، (۵۰ صفحه سند متنی) تصویربرداری به شکل PDF تنها ۴۴ ثانیه به طول انجامید. اما اسکن همین مقدار به صورت PDF قابل جستجو بیش از دو برابر این زمان، یعنی در حدود ۱ دقیقه و ۴۰ ثانیه طول کشید . در کمال تعجب، این امر مدل i1180 در این آزمایش مورد نظر کند تر از مدل Kodak i1150 می کند که برای اسکن و تصویربرداری همین مقدار سند ۶۱ ثانیه زمان می برد، اما در مجموع تنها ۱:۱۶ برای اسکن اسناد به صورت PDF قابل جستجو زمان صرف می کند. این امر بر طبق گفته شرکت Kodak ، تفاوت مرحله کاراکترخوان نوری ۵۶ ثانیه در مقابل ۱۵ ثانیه در این است که مدل i1180 خودش کار پردازش را انجام میدهد؛ در حالی که مدل i1150 این کار را به رایانه واگذار می کند.

دقت تشخیص متن برای مدل i1180، تقریبا نظیر Kodak i1150 و Xerox 5445 است. این اسکنر، هر دو صفحه ی متنی آزمایشی ما به صورت انگلیسی با فونت Times New Roman و Arial با قلمی به کوچکی ۸ را بدون خطا خواند. غیر از عملیات تشخیص متن در آزمایش ما همانند مدل i1150، مدل i1180 نیز به خوبی از پس توده های کاغذ با اندازه های متفاوت برآمد.

اگر به یک اسکنر متنی با یک کارکرد عمومی نیاز دارید که یک نرم افزار معمولی آفیس را نیز داشته باشد، حتما نگاهی به مدل i2600 Kodak یا  Xerox 5445 بیندازید. با این حال اگر به نرم افزارهای ارائه شده احتیاجی ندارید و با نرم افزارهای عمومی و یا خریداری شده خودتان می خواهید کار کنید، Kodak ScanMate i1180 یا i1150 Kodak، می توانند انتخاب مناسبی باشند. مدل i1180 قطعا انتخاب سریع تری برای اسکن و تصویر برداری از اسناد است.

تبدیل کتاب به پی دی اف سرچبل، تبدیل کتاب به متن قابل کپی ، تبدی…
حتما تا به امروز کدهای مربعی زیادی را در سایت ها یا نرم افزاره…
تمام مواردی که در بالا به عنوان سرتیتر قید شده در اصل یک معنی را می د…

مشخصات-فنی

نوع اسکنراداری – اسناد – بایگانی
سیستم تغذیه کاغذفیدر اتوماتیک کششی
اسکن پیشنهادی روزانه5 هزار برگ
بیشترین سایز قابل اسکنA4
کمترین سایز قابل اسکن50 میلی متر در ۵۰ میلی متر
سرعت اسکن40 برگ در دقیقه
رزولیشن سخت افزاری600 dpi
ابعاد فیزیکی330 میلی متر عرض × ۲۴۶ میلی متر ارتفاع × ۱۶۲ میلی متر قطر (وزن ۵٫۵ کیلوگرم)
قابلیت اسکن دو روبله
ظرفیت سینی ورودی50 صفحه
ظرفیت سینی خروجی50 برگ
فرمت های خروجیBMP, JPEG, RTF, searchable PDF, Single and multi-page PDF, Single and multi-page Tiff
تکنولوژی اسکنCMOS
قابلیت تشخیص متن OCRبله
سیستم عامل پشتیبانی شدهWindows XP SP2 and SP3 (32-bit), Windows XP x64 Edition SP2, Windows Vista SP1 (32-bit and 64-bit), Windows 7 SP1 (32- bit and 64-bit), Windows 8 (32-bit and 64-bit), Windows 8.1 (32-bit and 64-bit), Windows 10 (32-bit and 64-bit
نوع نورپردازیLED
نوع اتصالUSB2
سنسورهاUltra Sonic
قابل خواندن بارکدبله
رزولیشن خروجی100 تا ۱۲۰۰ دی پی آی
نرم افزارهای همراهFully supported by Kodak Capture Pro Software and Kodak Asset Management Software. Windows bundled software: TWAIN, ISIS, WIA Drivers; Kodak Capture Pro Software Limited Edition; Smart Touch; Nuance P
میزان تولید صدا
فاکتورها و میزان مصرف برقدما ۱۰ تا ۳۵ درجه سانتیگراد و رطوبت عامل: ۱۵٪ تا ۸۰٪ RH
سیستم پیشنهادیIntel Core2 duo 6600 @ 2.4 GHz Duo Processor or equivalent, 4 GB RAM (Windows and Linux)
لوازماسکنر تخت A3 کداک (در صورت درخواست) , اسکنر A4 تحت کداک (در صورت درخواست)

موارد-مشابه

map_scanner
Film_scanner
flatbed_scanner
X-ray_scanner
دیجیتال داک : اسکن و بایگانی دیجیتال