چرا کتاب ها باید دیجیتالی شوند؟

در طول چند سال اخیر حجم بسیاری از کتاب ها در حال دیجیتالی شدن هستند . اما چرا؟ چرا کتاب ها باید دیجیتالی شوند ؟ ما می خواهیم بگوییم ، از آنجا که اکثر دانشی که ما امروزه به آن رسیدیم توسط حروف نقل شده است و در جمعی از کلمات درون کتاب ها به تصویر کشیده شده اند، در نتیجه یکی از بهترین راه های دسترسی به علوم مختلف استفاده از کتاب است.

از زمان اختراع خط ، انسان ها سعی بر این داشته اند رویدادهای تاریخی زمان خود را با نوشتن آن ، ثبت کنند . در نتیجه، انسان ساعت های بی شماری را برای پدید آوردن نقش های غارها، کتیبه ها و نسخه های خطی صرف نمود و برای ضبط اتفاقاتی که در جهان خود رخ می داد، به امید یادگیری کسانی در دوردست ، تلاش های فراوانی را انجام دادند.

فن آوری هایی که در نیمه دوم قرن بیستم اختراع شدند ، نه تنها به ما فرصت منحصر به فردی از طریق دسترسی به دانش گسترده انباشته شده در کتابخانه های موجود در جهان را می داد، بلکه با دیجیتالی سازی اطلاعات موجود در جهان و ایجاد کتاب های دیجیتالی ، امکان دسترسی به هر منبع و اثری را برای ما فراهم کرد.

احتمالا اگر مجلات و تحقیقات پزشکی تمام جهان را  بتوان دیجیتالی و در یک مجموعه در دسترس تمامی پژوهشگران قرار داد ، آنها با استفاده از روش های مدرن پزشکی به همراه کیمیاگری باستانی با جمع آوری و مخلوط کردن گیاهان و عناصر مختلف ، یک درمان خاص برای هر فرد و بیماری کشف می نمایند. البته این فقط یک فرضیه است !

یکی از برنامه های دنیای امروز ، اسکن کتاب، روزنامه، پرونده و مانند آن است.  بسیاری از این برنامه های تحت پوشش، برای  به اشتراک گذاری دانش انسان برای پیشبرد منافع خود است .

با اسکن و دیجیتالی کردن کتاب ها ، هر شخصی در هر مکانی می تواند با پرداخت اندکی هزینه بابت خرید نسخه ی دیجیتالی کتاب ، از فواید کتاب بهرمند شود. البته باید خاطر نشان شد که صد البته این فروش کتاب تحت نظر و اجازه صاحب اثر باید انجام شود.

کتاب های با ارزش بسیاری در سراسر جهان وجود دارند که در اثر بی توجهی در حال از بین رفتن هستند . ما نیز در مقابل فرزندان و نسل های آینده در راستای حفظ و ذخیره سازی کتاب های مرجع موجود ، وظیفه داریم، که این امر با اسکن و ایجاد آرشیو الکترونیکی از کتاب ها تحقق پیدا می کند.

برای اسکن و دیجیتالی سازی کتب با ارزش خود با ما تماس بگیرید. همچنین برای اطلاع از روند کار اسکن و ایجاد آرشیو کتب این صفحه را مطالعه نمائید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *