kodak i2400 Scanner

اسکنر کداک مدل آی ۲۴۰۰

اسکنر سند دورو- رنگی Kodak مدل i2400-اسکن روزانه ۴۰۰۰ برگ – تشخیص اتوماتیک سایز سند (Automatic Size Detection) – وضوح تصاویر بزرگ – عملکرد بیشتر با سرعت ۳۰ صفحه در دقیقه –  اسکن کاغذ با ابعاد کوچک و بزرگ ، قابلیت هوشمند انجام چند مرحله عملیات اسکن با فشار یک دکمه – نرم افزار پردازش تصویری Perfect page 

مشخصات-کلی

در حال حاضر
فروش اسکنر نداریم
تنها خدمات اسکن !!!

نقاط ضعف

  • برخی از گزینه های موجود در درایور مبهم هستند همین امر کار کردن با حداکثر امکانات اسکنر را در روزهای اولیه ممکن نمی کند.
  • سرعت نسبتا کم

نقاط قوت

  • اسکن به صورت دوبلکس (اسکن دورو).
  • عرضه شده با نرم افزار OCR و مدیریت اسناد.
  • صفحه نمایش LCDبر روی دستگاه که اسامی پروفایل ها را برای اسکن نمایش می دهد.

خلاصه

  • اسکنر کداک مدل i2400، قیمت نسبت پایینی دارد
  • این اسکنر دوبلکس است یعنی هر دو طرف را همزمان اسکن می نماید، همچنین دقت او سی آر این اسکنر نیز (فارسی ندارد) بسیار بالا است.

توضیحات-یا-بررسی

Kodak i2400 – کداک i2400

با وجود این که مدل i2400 کداک، اندکی از اسکنرهای شخصی بزرگتر است و کداک آن را اسکنر اداری می نامد ، اما برای اسکن های سنگین و شخصی نیز به اندازه ی اسکن های اداری و دفتری، مناسب است . این مدل با سرعت بالا، اسکن دوبلکس (دو رو) و گزینه های ساده ای مانند مدیریت اسناد ، ویرایش اسناد و ارسال اسکن با ایمیل، مجموعه ی قابل قبولی از امکانات را برای هر دو نوعِ استفاده ارائه می دهد . این ترکیب مناسب ، این مدل را به یک انتخاب جذاب تبدیل نموده است.

مدل i2400 در بسیاری از ابعاد با مدل منتخب Editor’s Choice، یعنی مدل DR-2580C کانن تطابق نزدیکی دارد . اسکنرهای اوراق تغییر چندانی نکرده اند. مدل DR-2580C همچنان در رقابت ، حریف قَدَری است و شرایط لازم برای Editor’s Choice را دارد . با این وجود مدل i2400، یک رقیب جدی است، و بسته به نوع نیاز شما، حتی ممکن است انتخاب مناسب تری نیز باشد.

سخت افزار و تنظیمات مقدماتی Kodak i2400

تنظیم کردن مدل i2400 استاندارد است . با این حال یکی از موارد نامتعارف اسکنر، حالتی است که کوداک آن را “حالت انبار” می نامد . در این حالت سینی ها بسته هستند و بدنه ی اسکنر در وضعیت عمود قرار دارد . قبل از اینکه بتوانید از آن استفاده کنید ، باید اسکنر را ، به جای بالا و پایین چرخاندن ، با زاویه ای نسبت به پایه بچرخانید و بعد در صورت تمایل ، سینی ها را بچرخانید . با این حال ، وقتی از آن استفاده نمی کنید ، می توانید آن را به “حالت انبار” برگردانید . در این حالت تنهاi2400ProductFront365x243_375X0 ۱۳ اینچ پهنا و ۶٫۳ اینچ عمق  دارد . این حقه ی کوچک ، این اسکنر را برای قرار دادن روی میز بسیار مناسب ساخته است.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که می توانید یک از دو فلت بد را به عنوان لوازم جانبی ، جداگانه به اسکنر متصل نمایید . در زمان نوشتن این مطلب، اندازه ی letter

( ۸٫۵ در ۱۱ اینچ) تنها گزینه ی موجود است . اما کداک اظهار داشته است که نسخه ی تب لویدی (۱۱ در ۱۷ اینچ) نیز به زودی ، احتمالا در زمان انتشار این مطلب ، عرضه خواهد شد .

کداک مجموعه ای از نرم افزار های بسیار کاربردی را با برنامه های توانمندی برای مدیریت اسناد (Nuance PaperPort 12) و کاراکتر خوان نوری (Nuance OmniPage 17) با مدل i2400 عرضه کرده است . علاوه بر این درایور های      Twain, ISIS, و  WIA به شما اجازه می دهد  تقریبا از هر برنامه ی ویندوزی که فرمان “اسکن” را داشته باشد، کار خود را انجام دهید.

دو برنامه ی اسکن نیز با این اسکنر ارائه شده است . یکی از آن ها با درایورها نصب می شود و دیگری ، جداگانه ، از روی دیسک نصب می شود . متاسفانه این دو برنامه بیشتر از اینکه سودمند باشند باعث گیج شدن کاربر می شوند ، چرا که مشخص نیست که هر کدام از برنامه ها چه کاری را انجام می دهند . بدتر از آن این است که کاور برنامه ی دوم به “راهنمای کلی نرم افزار” اشاره دارد که قرار بود به شما کمک کند که از بین دو برنامه انتخاب مناسب را انجام دهید ، اما این راهنما به همراه دستگاه عرضه نشده است . با این حال کداک اظهار دارد که این راهنما هم اکنون به صورت آن لاین موجود است و کمپانی قصد دارد اشتباه موجود در کاور دیسک را نیز اصلاح نماید.

ما برای نقد ، به هر دو برنامه نگاهی انداختیم. با این حال برای آزمایش ها، با نرم افزاری که با درایور نصب می شود کار کردیم ، چرا که گزینه ی پیش فرض موثری است. همه ی نتایج و نظرات من در اینجا بر اساس برنامه ی پیش فرض است. توجه داشته بi2400ProductRight365x243_375X0اشید که برای استفاده ، انتخاب بهترین برنامه در واقع بستگی به این دارد که شما برای اسکن مورد نظرتان ، کدام یک را ترجیح می دهید.

عملکرد کداک i2400

 سرعت مدل i2400 را در اسکن دورو، با یک تصویر در دو روی صفحه ، و رزولوشن پیش فرض  ۲۰۰ پیکسل در اینچ (ppi) در حالت سیاه و سفید ، ۳۰ برگ در دقیقه (ppm) و ۶۰ صفحه در دقیقه (ipm) برآورد کرده است. این سرعت اندکی از مدل DR-2580C که سرعت آن ۲۵ ppm  و  ۵۰ ipmسریع تر است. یا این حال، در آزمایش های ما ، مدل i2400 ، هم سریع تر و هم کند تر از اسکنر کانن بود.

اسکنر کوداک در اسکن به فایل PDF قابل جستجو سریع تر بود. در اسکن یک رو، سرعت ۲۸٫۳ ppm به ثبت رسید که نزدیک به سرعت اعلام شده بود . در اسکن دو رو، سرعت اسکنر ۵۳٫۶ ipm بود. این سرعت، آن را اندکی از اسکنر کانن سریع تر می سازد که در اسکن یک رو سرعت ۲۵٫۴ ppm و در اسکن دو رو سرعت ۴۹٫۱ ipm داشت.

با این حال در اسکن به فایل PDF قابل جستجو، اسکنر کانن برتری دارد، چون در شناسایی متن به هیچ وجه کند نمی شود . آزمایش ۲۵ برگه ی ما (۵۰ تصویری) برای مدل DR-2850C تنها ۱ دقیقه و ۱ ثانیه طول کشید . این آزمایش برای مدل i2400 1:34 طول کشید . در واقع این که کدام دستگاه برای اسکن های شما سریع تر عمل می کند، به فرمت اسکن های شما بستگی دارد.

با این وجود به خاطر داشته باشید که مدل i2400 حتی با در نظر گرفتن مرحله ی شناسایی متن نیز ، سرعت پایینی ندارد ، بنابراین این مقایسه را خیلی جدی نگیرید. مثلا مدل  imageFormula DR-3010C کانن با سرعتِ ۴۰ ppm و   ۸۰ ipmو زمان ۱:۲۸، در اسکن و OCR کردن فایل، تنها اندکی از مدل i2400 سریع تر بود.

نهایتا، مدل i2400 عملکرد قابل قبولی در آزمایش های OCR ما داشت و صفحات آزمایش را با دو فونت Times New Roman و Arial را با قلم ۱۰، بدون اشتباه خواند .

مشکلات کداک i2400

مشکل جدی که با مدل i2400 داریم این است که بسیاری از گزینه های موجود در درایور مفهوم نیستند. برای نمونه، ما دنبال گزینه ای بودیم که اسکن دو رو انجام دهد، اما صفحات خالی را نادیده بگیرد، تا بتوانم اسکن های یک رو و دو رو را بدون ایجاد تغییر در تنظیمات انجام دهیم . تقریبا مطمئن شده بودیم که چنین گزینه ای وجود ندارد، تا اینکه تنظیماتی با عنوان ” Blank Image” (تصویر خالی ) و دو گزینه در زیر آن دیدیم. حدس زدیم که گزینه ی ” Based on Content” (مبتنی بر محتوا ) باید چیزی باشد که به دنبال آن هستیم و حدسمان هم درست بود . اما به اعتقاد من انتخاب واژگان به شکل غیرقابل توجیهی گنگ و نامفهوم است. نام بهتر برای این گزینه ” Ignore Blank Pages” (نادیده گرفتن صفحات خالی ) است.

خبر خوب این است که زمانی که معنای گزینه ها را رمزگشایی کردید (یا برای هر درایور از گزینه ی راهنما استفاده کردید) مجموعه ای غنی از گزینه های اسکن را خواهید یافت. این یک نقطه ی مثبت دیگری است که در کنار سرعت ، دقت OCR ، و برنامه های کاربردی متعدد قرار می گیرد. مدل DR-2850C کانن، همچنان مدل i2400 را در Editor’s Choice شکست می دهد ، و این امر بیشتر به این علت است که اسکنر کانن متون را بدون کند شدن شناسایی می کند. با این حال مدل i2400 کوداک با اختلاف اندک در رده ی دوم قرار می گیرد، و –به خصوص اگر اکثرِ اسکن های خود را به فرمت تصویری انجام می دهید—حتی ممکن است اسکنر انتخابی شما باشد.

تبدیل کتاب به پی دی اف سرچبل، تبدیل کتاب به متن قابل کپی ، تبدی…
حتما تا به امروز کدهای مربعی زیادی را در سایت ها یا نرم افزاره…
تمام مواردی که در بالا به عنوان سرتیتر قید شده در اصل یک معنی را می د…

مشخصات-فنی

نوع اسکنراداری – اسناد – بایگانی
سیستم تغذیه کاغذفیدر اتوماتیک کششی
اسکن پیشنهادی روزانه4 هزار برگ
بیشترین سایز قابل اسکنA4
کمترین سایز قابل اسکن50 میلی متر در ۵۰ میلی متر
سرعت اسکن30 برگ در دقیقه
رزولیشن سخت افزاری600 dpi
ابعاد فیزیکی330 میلی متر عرض × ۲۴۶ میلی متر ارتفاع × ۱۶۲ میلی متر قطر (وزن ۵٫۵ کیلوگرم)
قابلیت اسکن دو روبله
ظرفیت سینی ورودی50 برگ
ظرفیت سینی خروجی50 برگ
فرمت های خروجیBMP, JPEG, RTF, searchable PDF, Single and multi-page PDF, Single and multi-page Tiff
تکنولوژی اسکنCCD
قابلیت تشخیص متن OCRبله
سیستم عامل پشتیبانی شدهWindows XP SP2 and SP3 (32-bit), Windows XP x64 Edition SP2, Windows Vista SP1 (32-bit and 64-bit), Windows 7 SP1 (32- bit and 64-bit), Windows 8 (32-bit and 64-bit), Windows 8.1 (32-bit and 64-bit), Windows 10 (32-bit and 64-bit
نوع نورپردازیLED
نوع اتصالUSB2
سنسورهاUltra Sonic
قابل خواندن بارکدبله
رزولیشن خروجی100 تا ۱۲۰۰ دی پی آی
نرم افزارهای همراهFully supported by Kodak Capture Pro Software and Kodak Asset Management Software. Windows bundled software: TWAIN, ISIS, WIA Drivers; Kodak Capture Pro Software Limited Edition; Smart Touch; Nuance P
میزان تولید صدا
فاکتورها و میزان مصرف برقدما ۱۰ تا ۳۵ درجه سانتیگراد و رطوبت عامل: ۱۵٪ تا ۸۰٪ RH
سیستم پیشنهادیIntel Core2 duo 6600 @ 2.4 GHz Duo Processor or equivalent, 4 GB RAM (Windows and Linux)
لوازماسکنر تخت A3 کداک (در صورت درخواست) , اسکنر A4 تحت کداک (در صورت درخواست)

موارد-مشابه

kodak-i2600
i3400_facing_left_open_with_batch_hero_375X0
i940_Hero4_PCMAG_375X0
plustek-8016u
دیجیتال داک : اسکن و بایگانی دیجیتال