kodak scanmate i940 Scanner

اسکنر کداک اسکن میت مدل آی ۹۴۰

اسکنر قابل حمل کداک- دورو- رنگی Kodak مدل i940 ، با سرعت ۲۰ سند یکرو و ۴۰ تصویر دورو سیاه و سفید و ۱۵ سند رنگی در دقیقه ، دارای سیستم تغذیه اتوماتیک اسناد (ADF) ، دقت ۱۰۰ تا ۶۰۰ نقطه بر اینچ مربع ، ظرفیت فیدر ۲۰ برگ ، حداکثر سایز اسکن ۲۱۶ میلی متر در ۸۶۳ میلی متر ، اسکن روزانه ۱۰۰۰ برگ ، تشخیص اتوماتیک سایز سند (Automatic Size Detection)، ایجاد فایلهای گرافیکی با ساختار TIFF، JPG، PDF با فشرده سازی مناسب و فایلهای Multi Page ، دارای سیستم تصویر برداری CIS و بالاترین تکنولوژی کشش سند بصورت فوق مسطح با قابلیت اسکن از اسناد ضخیم و کارت های بانکی ، دارای نمایشگر LED جهت برنامه ریزی اسکنر .

مشخصات-کلی

در حال حاضر
فروش اسکنر نداریم
تنها خدمات اسکن !!!

نقاط ضعف

  • ظاهر نه چندان جالب اسکنر
  • کند شدن شدید اسکنر در زمانی که بدون برق و تنها با کابل usb مشغول به کار است

نقاط قوت

  • سرعت بالا برای اسکنر قابل حمل
  • اسکن به صورت دوبلکس (اسکن دورو).
  • عدم نیاز به برق جهت کارکرد
  • قیمت مناسب

خلاصه

  • اسکنر کداک مدل i940 ، اسکنر قابل حملی است که نسبت به توانایی های جالب که از خود نشان می دهد می تواند به عنوان اسکنر رومیزی نیز عمل کند
  • این اسکنر دورو است که در میان اسکنرهای قابل حمل نکته بسیار جالی به شمار می رود

توضیحات-یا-بررسی

Kodak ScanMate i940

مدل  ScanMate i940 کداک از محدوده ی اندازه ی اسکنرهای قابل حمل خارج شده و وقتی آن را از جعبه بیرون می آورید شبیه به یک آجر بزرگ است که با پلاستیک مشکی پوشیده شده است . همچنین شباهت بسیاری به اسکنر منتخب یعنی اسکنر مدل imageFormula P-215 Scan-tini Personal Document Scanner کانن دارد ، با این تفاوت که بزرگتر است . با این حال این مدل عملکردی بسیاربهتر نسبت به اسکنرهای قابل حمل دارد .  توازن عملکرد و قابل حمل بودن این مدل کافی است تا مدل i940 مدل منتخب ما شود.

مدل i940 با اندازه های ۳٫۱ در ۱۱٫۴ در ۴٫۲ اینچ (HWD) تقریبا دو برابر مدل P-215 طول دارد و تنها اندکی عمیق تر و پهن تر است . با این حال با وزن ۲٫۹ پوند ، نسبت به مدل P-215 ، کمتر از یک پوند، وزن بیشتری دارد . همانند مدل کانن ، با یک فیدر اتوماتیک ۲۰-برگی (ADF) به اضافه ی قابلیت اسکن دوبلکس (دورو) عرضه شده است و می تواند کارت های پلاستیکی ضخیم مانند کارت های شناساییِ دارای حروف برجسته و گواهینامه های رانندگی را اسکن نماید . تنها چیزی که اندازه و وزن سنگین این اسکنر را توجیه می نماید و این مدل را از مدل P-215 متمایز می سازد ، سرعت آن است .

شرکت کداک ، سرعت مدل i940 را در هر دو حالت سیاه و سفید و grayscale و رزولوشن ۲۰۰ پیکسل در اینچ   (dpi) در اسکن یک رو و دورو ۲۰ صفحه در دقیقه (ppm) و برای اسکن های دوبلکس (هر دو سوی صفحه) ۴۰ تصویر در دقیقه (ipm) اعلام نموده است . این سرعت یک سوم بیشتر از اسکنر کانن است . برای اسکن رنگی با رزولوشن dpi200، سرعت این مدل  ۱۵ ppm و  ۳۰ ipmاست ، که ۵۰ درصد سریع تر از مدل P-215 است . سرعت بالای این مدل نه تنها وزن بالا آن را توجیه می کند، بلکه مدل i940 را رقیب مناسبی برای اسکنرهای ارزان تر و رومیزی می سازد که برای استفاده های شخصی طراحی شدند.

نرم افزار و تنظیمات مقدماتی Kodak ScanMate i940

تنظیم و راه اندازی مدل i940 بسیار آسان است . جایی برای دستگاه پیدا کنید و پوشش بالای آن را که تبدیلi940_Hero9_375X0 به سینی ورودی برای ADF می شود ، باز کنید . سپس می توانید آن را با کابل USB برای دریافت برق و انتقال اطلاعات به کامپیوتر خود وصل کنید . در صورت تمایل نیز می توانید کابل USB دومی را نیز برای دریافت انرژی مضاعف متصل نمایید یا آداپتور برق را وصل کنید.

دو گزینه ی اول ، در زمان استفاده از اسکنر به عنوان اسکنر قابل حمل بسیار راحت و کاربردی هستند . با توجه به آزمایش های انجام شده ، با اتصال کابل USB ، سرعت دستگاه به شکل قابل توجهی تا  ۸ ppm و  ۱۶ ipm افت می کند. این مشکل باعث می شود که در صورتی که در نزدیک پریز برق قرار دارید، گزینه ی آداپتور را در اولویت قرار دهید ، که قاعدتا اگر از مدل i940 به عنوان اسکنر رومیزی استفاده می کنید، این کار را خواهید کرد.

نصب نرم افزار نیز بسیار ساده است. یک دیسک برای برنامه ی Kodak SmartTouch به اضافه ی درایور های Twain, WIA و  ISISو یک دیسک دیگر برای برنامه ی NewSoft Presto! BizCard 6 برای مدیریت کارت های تجاری ، همراه با اسکنر خواهد بود . این سه درایور به اسکنر اجازه می دهند که تقریبا با هر برنامه ی ویندوزی که دستور “اسکن” را دارد ، کار کند . به این نکته هم توجه داشته باشید که کداک اظهار داشته است که با وجود اینکه کار بر روی درایورهای VRS همچنان ادامه دارد، این اسکنر با برنامه ی توسعه ی دیجیتالی  Kofax VRS نیز کار می کند .

با وجود اینکه کداک در مدل i940 برنامه ی کاراکتر خوان نوری (OCR) را قرار نداده است ، برنامه ی اسکن ، یک OCR داخلی را دارا می باشد. بهترین قابلیت آن نیز این است که می تواند مستقیما اسکن را به فرمت PDF قابل جستجو، که عموما کاربردی ترین گزینه برای برنامه های کاربردی مدیریت است تبدیل نماید و یا برای ویرایش متن به فرمت RTF تبدیل کند . همچنین می تواند اسکن را به مجموعه ای از فرمت فایل های تصویری انجام دهد و می تواند با استفاده از انتخاب شما از SharePoint, EverNote,  یا  Box connectors یا یک رابط کلی فضای ابری که به شما اجازه می دهد که خودتان مقصد موردنظر را تعریف نمایید ، اسکنِ مستقیم را انجام دهد .i940_withdocs_375X0

عملکرد اسکنر Kodak ScanMate i940

رزولوشن ppi 600 مدل i940 ، شاخص بسیاری از اسکنرهای اوراق است و برای اکثر نیازهای شما به کار می آید . تنظیمات پیش فرض ppi 200 برای اکثر پروفایل های از پیش تعریف شده نیز برای این مدل اسکنرها عادی و طبیعی است . در آزمایش های انجام شده ، از برنامه ی SmartTouch در حالت سیاه و سفید و با تنظیمات پیش فرض ppi 200 استفاده کردیم . برای اسکن دوروی ۱۰ صفحه به فرمت PDF تصویری ، سرعت اسکنر در حالت یک رو۱۷٫۱ ppm و در حالت دو رو ۱۶٫۷ ppm یا ۳۳٫۳ ipm بود .

این سرعت ، یکی از بیشترین سرعت هایی است که برای یک اسکنر قابل حمل دیده می شود . mageFormula P-215 کانن با سرعتی کمتر از نصفِ این سرعت، یعنی  ۶٫۳ ppm و ۱۲٫۶ ipm ، عرضه شد و ما در نقد این مقاله ، سرعت اسکنر i940 را برای یک اسکنر قابل حمل ، فوق العاده سریع نامیدیم . سرعت مدل i940 حتی برای یک اسکنر رومیزی شخصی نیز مناسب است . این اسکنر را با مدل HP Scanjet Professional 3000 Sheet-feed Scanner که در آزمایش های انجام شده سرعت  ۱۱٫۲ ppm و  ۲۲٫۴ ipm داشت مقایسه می شد .

حتی تاثیرگذارتر از سرعتی که اسکنر برای فرمت PDF تصویری داشت ، این شاخص بود که وقتی مرحله ی OCR را در اسکن به فایل PDF قابل جستجو اضافه کردیم ، دستگاه کند نشد . اسکنرهای بسیار معدودی هستند که به این شکل کار می کنند . در هر حال برای مدل i940 تنها ۳۶ ثانیه طول کشید تا ۱۰ صفحه ی دورو را اسکن نماید ، متن را شناسایی کند ، فایل را ذخیره کند و در Acrobat Reader باز نماید.

مدل i940 عملکرد بسیار قابل قبولی را نیز در آزمایش دقت OCR ارائه داد . با اسکن مستقیم به فرمت RTF ، صفحات متنی با فونت Times New Roman و قلم ۱۰ و همچنین فونت Arial و قلم ۸ را بدون اشتباه خواند.

مشکلات اسکنر Kodak ScanMate i940

این نتایج برای کارت های تجاری چندان فوق العاده نبود. اسکنر به آسانی کارت های تجاری را در خود جا داد و ترکیب اسکنر و BizCard متن را به خوبی شناسایی و آن را به خوبی تجزیه کرد و نتایج بسیار مفید و کاربردی را ارئه نمود اما با این حال حداقل یک خطا در اسکن هر یک از کارت ها دیده شد .

با وجود اینکه قابلیت اسکن کارت های تجاری را جزء قابلیت های تسهیلاتی می شناسند ، اما مدل ScanMate i940 کداک همچنان یک انتخاب مناسب برای مدیریت اوراق و برنامه های کاربردی OCR است . به خصوص برای  اسکن به فرمت PDF قابل جستجو بسیار سریع عمل می کند و همچنین  یک ADF برای اوراق چند صفحه ای دارد که موجب می شود اسکن دورو را به راحتی انجام دهد . اگر اسکنر رومیزی می خواهید که گران نباشد و جای زیادی نیز اشغال نکند، این مدل یکی از بهترین انتخاب هاست. اگر یک اسکنر قابل حمل برای اسکن های سنگین می خواهید ، انتخابی بلامنازع است  و از آن جا که قابلیت هر دو نقش را دارد، به شایستگی جزء اسکنرهای منتخب ما می باشد.

تبدیل کتاب به پی دی اف سرچبل، تبدیل کتاب به متن قابل کپی ، تبدی…
حتما تا به امروز کدهای مربعی زیادی را در سایت ها یا نرم افزاره…
تمام مواردی که در بالا به عنوان سرتیتر قید شده در اصل یک معنی را می د…

مشخصات-فنی

نوع اسکنرشخصی – اسناد – قابل حمل
سیستم تغذیه کاغذفیدر اتوماتیک کششی
اسکن پیشنهادی روزانه1 هزار برگ
بیشترین سایز قابل اسکنA4
کمترین سایز قابل اسکن50 میلی متر در ۵۰ میلی متر
سرعت اسکنرزولیشن ۲۰۰ dpi, رنگی: ۱۵ برگ/ ۳۰ تصویر در دقیقه ، سیاه و سفید : ۲۰ برگ / ۴۰ تصویر در دقیقه
رزولیشن سخت افزاری600 dpi
ابعاد فیزیکی330 میلی متر عرض × ۲۴۶ میلی متر ارتفاع × ۱۶۲ میلی متر قطر (وزن ۵٫۵ کیلوگرم)
قابلیت اسکن دو روبله
ظرفیت سینی ورودی20 برگ
ظرفیت سینی خروجی20 برگ
فرمت های خروجیBMP, JPEG, RTF, searchable PDF, Single and multi-page PDF, Single and multi-page Tiff
تکنولوژی اسکنCIS
قابلیت تشخیص متن OCRبله
سیستم عامل پشتیبانی شدهWindows XP SP2 and SP3 (32-bit), Windows XP x64 Edition SP2, Windows Vista SP1 (32-bit and 64-bit), Windows 7 SP1 (32- bit and 64-bit), Windows 8 (32-bit and 64-bit), Windows 8.1 (32-bit and 64-bit), Windows 10 (32-bit and 64-bit
نوع نورپردازیلامپ
نوع اتصالUSB2
سنسورهاUltra Sonic
قابل خواندن بارکدبله
رزولیشن خروجی100 تا ۶۰۰دی پی آی
نرم افزارهای همراهFully supported by Kodak Capture Pro Software and Kodak Asset Management Software. Windows bundled software: TWAIN, ISIS, WIA Drivers; Kodak Capture Pro Software Limited Edition; Smart Touch; Nuance P
میزان تولید صدا
فاکتورها و میزان مصرف برقدما ۱۰ تا ۳۵ درجه سانتیگراد و رطوبت عامل: ۱۵٪ تا ۸۰٪ RH
سیستم پیشنهادیIntel Core2 duo 6600 @ 2.4 GHz Duo Processor or equivalent, 4 GB RAM (Windows and Linux)
لوازمNA

موارد-مشابه

kodak-i2600
i3400_facing_left_open_with_batch_hero_375X0
i940_Hero4_PCMAG_375X0
plustek-8016u
دیجیتال داک : اسکن و بایگانی دیجیتال