kodak i2620 Scanner

اسکنر کداک مدل آی ۲۶۲۰

اسکنر اسناد سایز آ۴ – سیستم بایگانی سریع – فیدر اتوماتیک با ظرفیت ۱۰۰ برگ – سرعت اسکن ۶۰ برگ در دقیقه – اسکن روزانه تا ۷۰۰۰ برگ در روز دارای LCD رنگی بر روی دستگاه برای نمایش پروفایل ها و انجام اسکن با یک دکمه – تکنولوژی اسکن Dual CCD – مجهز به سنسور جلوگیری از عبور همزمان دوبرگ- دارای نرم افزار کراپ اتوماتیک

مشخصات-کلی

در حال حاضر
فروش اسکنر نداریم
تنها خدمات اسکن !!!

نقاط ضعف

  • برخی از گزینه های موجود در درایور مبهم هستند همچنین کیفیت بدنه کمی ضعیف بنظر می رسد

نقاط قوت

  • سرعت بسیار بالا
  • اسکن به صورت دو رو همزمان
  • عرضه شده با نرم افزارهای متعدد
  • صفحه نمایش LCDبر روی دستگاه برای اسکن سریع

خلاصه

  • اسکنر کداک مدل i2620، صفحات را با سرعت بالایی اسکن می کند.
  • این اسکنر دو رو است است یعنی هر دو طرف را همزمان اسکن می نماید، و با نمایش نام پروفایل ها بر روی ال سی دی دستگاه تنها با فشار دادن یک دکمه عملیات اسکن را آغاز می نماید.

توضیحات-یا-بررسی

ویژگی های کداک i2620 تقریبا در بسیاری از موارد با مدل کداک i2420 یکسان است؛ با این حال ۳ تفاوت کلیدی بین این دو وجود دارد:

  • i2620 سریع تر است و با حدود ۶۷% افزایش سرعت، ۴۰% افزایش قیمت دارد.
  •  ظرفیت فیدر خودکار (ADF) بالاتری دارد (به جای ۵۰ ظرفیت ۱۰۰ صفحه را دارد)i2600 LCD
  • صفحه نمایش LCD آن که ۳ ردیف ۱۵ کاراکتری دارد،به هنگام جستجو در گزینه های انتخابی به جای نمایش عدد، نام پروفایل های اسکن را نمایش می دهد. ویژگی که استفاده از اسکن تک دکمه ای را بسیار آسان تر می کند، و قاعدتا باید استاندارد نیز باشد (اما متاسفانه اینگونه نیست.)

این مقدار افزایش سرعت برای توجیه تفاوت قیمت این مدل کافی است. علاوه بر آن ظرفیت بالاتر ADF و سیکل کاری دو برابر آن (۷۰۰۰ ورق در روز)، مدل i2620 را حتی برای اسکن های سنگین تر نیز مناسب می سازد. بنابراین در حالی که مدل i2420 می تواند یک گزینه ی انتخابی برای افراد، دفاتر کوچک باشد، مدل i2620 قطعا یک اسکنر برای دفاتر متوسط یا گروه های کاری نیمه سنگین  مناسب است.

سخت افزار و تظیمات مقدماتی – کداک i2600

تنظیمات اسکنر به شکل عادی است. با این حال در مدل i2420 نکته ی قابل توجه این است که اسکنر با آن چه کداک آن را “وضعیت انبار” می نامد دستگاه از جعبه خارج می  شود، i2600-وضعیت-انبار(با سینی های بسته و اسکنری که نسبت به پایه در وضعیت عمودی قرار دارد) به منظور استفاده از آن، باید بدنه را بچرخانید به طوری که انتهای آن به سمت جلو بیاید. در صورت تمایل می توانید سینی ها را نیز بیرون بکشید. وقتی از آن استفاده نمی کنید می توانید اسکنر را به حالت انبار برگردانید که به آن ابعاد ۱۳ اینچ در پهنا و ۶٫۵ اینچ عمق، تغییر اندازه می دهد.

این اسکنر با با نرم افزارهای بسیار قوی عرضه شده است، از مهم ترین آن ها Nuance PaperPort 12  برای مدیریت اسناد و Nuance OmniPage 18 برای خواندن کاراکترخوان نوری  (OCR)است. علاوه بر این، درایور های Twain،ISIS و WIA را نیز دارا می باشد. این سه درایور شما را قادر می سازد که عملیات اسکن را مستقیما از هر برنامه ی ویندوزی که فرمان اسکن را داشته باشد، انجام دهید.

همانطور که در نقد مدل i2420 گفته شد، بسته ی دیسکی که مربوط به دومین کارکرد اسکنر است و به راهنمای کلی نرم افزار اشاره دارد که قرار بود به شما کمک کند تا از میان دیسک ها انتخاب مناسب را انجام دهید، اما این راهنما به همراه اسکنر عرضه نشد و این امر تنها منجر به اشتباه و سردرگمی شد. کداک اظهار دارد که راهنما هم اکنون به صورت آنلاین موجود است و شرکت قصد دارد که این تصور نادرست درباره ی دیسک را برطرف نماید. در هر صورت، انتخاب عملکرد در واقع به این بستگی دارد که شما کدامیک را برای اجرای اسکن مورد نظر خود ترجیح می دهید.Kodak-A3-Size-Flatbed-Accessory

همچنین اگر علاوه بر ADF برای اسکن برخی از اسناد نیاز به یک اسکنر فلت پد نیز دارید، می توانید یکی از این دو انتخاب را به عنوان یک افزونه مجزا به اسکنر اضافه کنید.

عملکرد اسکنر Kodak i2600

بزرگترین نقطه ی قوت مدل i2620 سرعت آن است که این امکان را به دستگاه می دهد که در مدت زمان کوتاهی تعداد بسیاری از برگه ها را اسکن نماید. کداک سرعت این اسکنر را ۷۰ صفحه در دقیقه (ppm)  در اسکن سیاه و سفید و grayscale با رزولوشن پیش فرض ۲۰۰ پیکسل در اینچ(ppi)  برآورد نموده است. این سرعت همچنین در اسکن دورو ۱۴۰ تصویر در دقیقه است.

با این حال متاسفانه اگر اسکن را در قالب یک فایل pdf قابل جستجو انجام دهید که غالبا کاربردی ترین فرمت برای برنامه های کاربردی مدیریت اسناد است، مدل  i2620 دیگر برتری نسبت به مدل DR-2580C ندارد. مشکل در این است که اسکنرهای کداک در مرحله ی OCR زمان برند، در حالی که اسکنر های کانن اینطور نیستند. در همان ۲۵ صفحه و ۵۰ فایل تصویری، مجموع زمان اسکن، شناسایی متن، و نمایش فایل در مدل  i2620، ۱:۱۶ بود. در حالی که در مدل DR-2580C کانن این زمان فقط ۱:۰۱ بود.

همچنین در زمینه ی عملکرد، مدل i2620 در آزمایش OCR عملکرد قابل قبولی در خواندن بدونِ اشتباه صفحات نوشته شده اینگلیسی با فونت Times New Roman و قلم ۱۰ داشت و در آزمایش خواندن متن با فونت Arial و قلم ۱۰ نیز بدون اشتباه عمل کرد. با وجود اینکه این موارد نتایج فوق العاده ای نیستند، ارزشمند است که خاطر نشان کنیم که مدل i2620 در آزمایش سایر فونت های آفیس عملکرد بسیار بهتری نسبت به سایر اسکنرها داشته است. باید دقت کنید که نرم افزار او سی آر جهت زبان فارسی در این اسکنرها طراحی نشده و عملا این گزینه برای زبان فارسی بلااستفاده است.

مشکلات کداک i2600

مهمترین مشکل با مدل i2620 ، دقیقا همان مشکلی است که با مدل i2420 داشتیم، و آن این است که گزینه های بسیاری در درایور وجود دارند که گویا نیستند. مثالی که در مدل i2420 ارائه شد، برای این مدل نیز صادق است. گزینه ای وجود دارد که برای رد کردن صفحات خالی است و به شما اجازه می دهد که اسناد یک و دو طرفه را بدون ایجاد تغییر در تنظیمات، و صفحات یک طرفه را بدون مواجه شدن با صفحات خالی اسکن نمایید. با این حال این گزینه blank image (تصویر خالی) نام دارد که به نظر ما، بسیار مبهم و گنگ است. نام ساده تری مانند “رد کردن صفحه ی خالی”، بسیار بهتر می بود.

با این حال وقتی که معنی گزینه ها را رمزگشایی کردید (یا صفحه ی راهنمای هر تب درایور را مطالعه کردید)، گزینه های کافی برای انجام تقریبا هر چه که نیاز دارید خواهید یافت. گزینه های درایورها را در کنار سرعت، دقت OCR، و برنامه ها کاربردی موجود فاکتور بگیرید، باز هم مدل i2620 کداک همچنان ویژگی های خوب بسیاری دارد.  علاوه بر این، مدل i2620 با داشتن ظرفیت بالاتر ADF، نسبت به مدل DR-2580C کانن ( ۱۰۰ صفحه به جای ۵۰ صفحه)، سرعت بالاتر اسکن به فایل های تصویری PDF و تقریبا به همان اندازه سرعت بالای اسکن کردن فایل های PDF قابل جستجو، دلایل کافی برای تبدیل شدن به بهترین گزینه برای اسکن های سنگین در دفاتر کوچک و متوسط را دارد.

تبدیل کتاب به پی دی اف سرچبل، تبدیل کتاب به متن قابل کپی ، تبدی…
حتما تا به امروز کدهای مربعی زیادی را در سایت ها یا نرم افزاره…
تمام مواردی که در بالا به عنوان سرتیتر قید شده در اصل یک معنی را می د…

مشخصات-فنی

نوع اسکنراداری – اسناد – بایگانی
سیستم تغذیه کاغذفیدر اتوماتیک کششی
اسکن پیشنهادی روزانه7 هزار برگ
بیشترین سایز قابل اسکنA4
کمترین سایز قابل اسکن50 میلی متر در ۵۰ میلی متر
سرعت اسکن50 برگ در دقیقه (در دقت ۲۰۰ دی پی آی)
رزولیشن سخت افزاری600 dpi
ابعاد فیزیکی330 میلی متر عرض × ۲۴۶ میلی متر ارتفاع × ۱۶۲ میلی متر قطر (وزن ۵٫۵ کیلوگرم)
قابلیت اسکن دو روبله
ظرفیت سینی ورودی100 صفحه
ظرفیت سینی خروجی100 برگ
فرمت های خروجیBMP, JPEG, RTF, searchable PDF, Single and multi-page PDF, Single and multi-page Tiff
تکنولوژی اسکن12 CCD و از نوع LED 2900
قابلیت تشخیص متن OCRبله
سیستم عامل پشتیبانی شدهWindows XP SP2 and SP3 (32-bit), Windows XP x64 Edition SP2, Windows Vista SP1 (32-bit and 64-bit), Windows 7 SP1 (32- bit and 64-bit), Windows 8 (32-bit and 64-bit), Windows 8.1 (32-bit and 64-bit), Windows 10 (32-bit and 64-bit
نوع نورپردازیLED
نوع اتصالUSB2
سنسورهاUltra Sonic
قابل خواندن بارکدبله
رزولیشن خروجی100 تا ۱۲۰۰ دی پی آی
نرم افزارهای همراهFully supported by Kodak Capture Pro Software and Kodak Asset Management Software. Windows bundled software: TWAIN, ISIS, WIA Drivers; Kodak Capture Pro Software Limited Edition; Smart Touch; Nuance P
میزان تولید صدا
فاکتورها و میزان مصرف برقدما ۱۰ تا ۳۵ درجه سانتیگراد و رطوبت عامل: ۱۵٪ تا ۸۰٪ RH
سیستم پیشنهادیIntel Core2 duo 6600 @ 2.4 GHz Duo Processor or equivalent, 4 GB RAM (Windows and Linux)
لوازماسکنر تخت A3 کداک (در صورت درخواست) , اسکنر A4 تحت کداک (در صورت درخواست)

موارد-مشابه

handy_scanner
book_scanner
Document-Scanner
دیجیتال داک : اسکن و بایگانی دیجیتال