kodak scanmate i1120 Scanner

اسکنر کداک اسکن میت آی ۱۱۲۰

اسکنر سند ساخت کداک مدل i1120 ، با سرعت ۲۰ سند یکرو و ۴۰ تصویر دورو سیاه و سفید و ۲۰ سند رنگی در دقیقه ، دارای سیستم تغذیه اتوماتیک اسناد (ADF) ، دقت ۷۵ تا ۶۰۰ نقطه بر اینچ مربع، ظرفیت فیدر ۵۰ برگ ، حداکثر سایز اسکن ۲۱۶ میلی متر در ۸۶۳ میلی متر ، اسکن روزانه ۱۰۰۰ برگ ، همراه با Cable USB 2.0 اسکن بصورت سیاه و سفید ، تشخیص سند رنگی و اسکن رنگی همان سند (Automatic Color detection) ، ایجاد فایلهای گرافیکی با ساختار TIFF، JPG، PDF با فشرده سازی مناسب و فایلهای Multi Page ، دارای سیستم تصویر برداری CCD ، تشخیص اسناد دو یا چندتایی از طریق اندازه گیری طول اسناد (Length) می باشد.

مشخصات-کلی

در حال حاضر
فروش اسکنر نداریم
تنها خدمات اسکن !!!

نقاط ضعف

  • عملکرد ضعیف رو به بالا
  • طراحی ظاهری نسبتاً ضعیف
  • نمایش گر پروفایل تنها عددی

نقاط قوت

  • سرعت بسیار بالا
  • اسکن به صورت دوبلکس (اسکن دورو).
  • عرضه شده با نرم افزار OCR و مدیریت اسناد.
  • صفحه نمایش LCDبر روی دستگاه که اسامی پروفایل ها را برای اسکن نمایش می دهد.

خلاصه

  • اسکنر کداک مدل i2800، صفحات را با سرعت چشم گیری اسکن می کند.
  • این اسکنر دوبلکس است یعنی هر دو طرف را همزمان اسکن می نماید، همچنین دقت او سی آر این اسکنر نیز (فارسی ندارد) بسیار بالا است.

توضیحات-یا-بررسی

کداک kodak ScanMate i1120  – ScanMate i1120

اسکنرهای اداری / اسکنر کاغذ وضعیت کاملا متفاوتی نسبت به همتایان خانگی و گرافیکی خود دارند . این اسکنرها صفحه تخت شیشه ای ندارند ، اما در عوض کاغذها را با سرعت بسیار بالا می بلعند .

اسکنر مدل ScanMate i1120 کداک ، یک اسکنر اداری متوسط با سرعت ۲۰ برگ در دقیقه و قابلیت اسکن هر دو سوی کاغذ در یک بار اسکن است. طراحی این اسکنر با یک سینی تقریبا افقی در پشت و یک سینی تقریبا افقی در جلو، در نوع خودش بسیار رایج و مرسوم است . تنها دو دکمه در پنل جلوی اسکنر وجود دارد . یک دکمه برای شروع کار اسکنر و دیگری با صفحه نمایش هفت بخشی اعداد که تسهیلات SmartTouch’ را ارائه می دهد ، ارتباط دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد .

همچنین ضامنی در بالای درب اسکنر وجود دارد که در صورت گیر کردن کاغذها به کمک دست به سمت جلو می آید و کاغذ را آزاد می سازد . با این حال ما در زمان نقد و بررسی با مشکل گیر کردن کاغذ مواجه نشدیم . در پشت دستگاه نیز برای منابع اکسترنال و همچنین برق سوکت هایی وجود دارد ، افسوس که این اسکنر به شکل خودکار (عدم نیاز به کامپیوتر) تعبیه نشده است؛ اتصال USB برای وصل شدن به کامپیوتر و کلید روشن و خاموش کردن دستگاه نیز اینجا قرار گرفته است .

تنظیمات مقدماتی و نرم افزارهای کداک  ScanMate i1120  

تنظیمات دستگاه پس از محکم کردن سینی های داخلی و خارجی بسیار آسان است . قرار دادن اوراق از پشت به جلو همانند بسیاری از پرینتر های جوهرافشان است ، با این حال کاغذها با سرعت نسبتا سریعی از انتهای اسکنر خارج می شوند . این بدین معناست که اصطحکاک بسیار اندکی بین کاغذهای جدیدی که وارد دستگاه می شود و کاغذهایی که هم اکنون در سینی هستند به وجود می آید، که این امر منجر به پخش شدن و پراکندگی کاغذها می شود.

بارگیری کاغذها نیز اندکی کمتر از آن چه که فکر می کنید قابل درک و آسان است . مدل ScanMate i1120 ، صفحه ی مقابل هر کاغذ را صفحه ای که رو به پشت اسکنر باشد می داند ، در حالی که سمتی از صفحه که رو به مقابل باشد را پشت صفحه در نظر می گیرد. تا زمانی که قلق این کار دستتان بیاید احتمالا پشت سفید کاغذهای بسیاری را اسکن خواهید کرد .

کداک مجموعه ای از نرم افزارها ، شامل Nuance Paperport 11 برای کار با اوراق و Omnipage 15 برای OCR (کاراکترخوانی نوری) را با این اسکنر ارائه داده است . این آخرین نسخه ی  Paperport و آخرین نسخه ی Omnipage است ، بنابراین تقریبا تمام ویژگی ها آخرین نسخه خواهد بود . یک کپی از Presto Bizcard 5 نیز موجود است که برای اسکن کارت های تجاری استفاده می شود و یک پایگاه داده های ارتباطی از جزییات آن ها می سازد . تنها قیمت این سه برنامه ی پشتیبان ، با قیمت خود اسکنر برابر است و این امر موجب می شود در این قسمت ارزش افزوده ی بسیاری دریافت می کنید .

نرم افزار SmartTouch کداک ، یک روش زیرکانه برای از پیش تعریف کردن مجموعه وظایف رایج اسکن است . چیزهایی مانند اسکن سیاه و سفید با رزولوشن پایین ، اسکن و OCR با رزولوشن متوسط ، و اسکن رنگی با رزولوشن بالا (۶۰۰dpi) را به خوبی به انجام می رساند .

هر کدام از این وظایف را می توانید مطابق با نیاز خود پیکربندی کنید ، بنابراین می توانید اسکن یک رو یا دو رو را مشخص کنید ، رزولوشن را تعیین کنید یا برای فایل خروجی پوشه ای را تعریف کنید . سپس فقط شماره ی پروفایل مورد نظر خود را در صفحه نمایش انتخاب کنید و دکمه ی اسکن را بزنید : بسیار سریع و آسان .

عملکرد کداک اسکن میت  i1120

کداک سرعت این اسکنر را در رزولوشن dpi200 ، رزولوشنی که برای فایل های آرشیوی PDF مناسب است ، ۲۰ صفحه در دقیقه اعلام کرده است . ما در آزمایش خودمان این رکورد را بهبود بخشیدیم . دستگاه ۲۰ صفحه ی ما را در ۵۷ ثانیه اسکن نمود . با این حال ، این فقط نیمی از داستان است ، چرا که اسکن صفحات و پردازش جهت تبدیل به فایل PDF  آن ۱:۴۴ دقیقه افزون تر از زمان گفته شده وقت برد که این نیز همچنان سرعت قابل قبولی به شمار می رود .

همان مجموعه کاغذ را در رزولوشن dpi300 اسکن کردیم ، توانستیم آن ها را OCR کنیم واسکن آن ۱:۵۶ طول کشید . اسناد PDF هم پس از ۳:۳۰ برای شناسایی آماده شدند . زمان شناسایی به پیچیدگی لای اوت (چینش صفحه) بستگی دارد و معمولا شامل بررسی و شناسایی صفحه توسط نرم افزار می شود ، بنابراین ما در اینجا تنها زمان اسکن را اعلام می کنیم .

در طول آزمایش با چندین مورد گیر کردن کاغذها مواجه شدیم و مجبور شدیم با دست کاغذهای صدمه دیده را جدا کنیم و مجددا اسکن را انجام دهیم . در مدل ScanMate i1120 سنسور التراسونیک وجود ندارد ، بنابراین تنها راه برای شناسایی مشکل اسکن، شمردن برگه های اسکن شده و مقایسه آن ها با تعداد کاغذهای وارد شده است.

کیفیت اسکن، به طور کلی خوب است و نتایج در رزولوشن dpi200، که به طور خودکار صاف و با کیفیت می شوند ، بسیار خوانا و در برخی مواقع خواناتر از نسخه ی اصلی هستند مثلا در حالتی که لکه ای در پس زمینه ی فکس دریافتی باشد . در استفاده از OCR ، بهتر است که یک فرآیند دو مرحله ای را انجام دهید ، اوراق را به شکل فایل PDF dpi300 در paperport اسکن کنید و سپس برای شناسایی به Omnipage ببرید.

مشکلات Kodak ScanMate i1120

با وجود برخی تصمیمات عجیب در زمینه ی طراحی ، همانند تعیین جهت پشت و روی کاغذ و چرخش سریع کاغذها به هنگام آمدن به سینی خروجی ، مدل ScanMate i1120 عملکرد مناسبی در بسیاری از اسکن ها دارد . این اسکنر برای سیکل کاری محدود فایل های آرشیوی ، فایل های pdf یا OCR  به صفحات موثر و قابل ویرایش مناسب است . این مدل به جذابی رقبای گران تر خود نیست ، اما به هر حال به آن اندازه هم گران نیست.

تبدیل کتاب به پی دی اف سرچبل، تبدیل کتاب به متن قابل کپی ، تبدی…
حتما تا به امروز کدهای مربعی زیادی را در سایت ها یا نرم افزاره…
تمام مواردی که در بالا به عنوان سرتیتر قید شده در اصل یک معنی را می د…

مشخصات-فنی

نوع اسکنراداری – اسناد – بایگانی
سیستم تغذیه کاغذفیدر اتوماتیک کششی
اسکن پیشنهادی روزانه1 هزار برگ
بیشترین سایز قابل اسکنA4
کمترین سایز قابل اسکن50 میلی متر در ۵۰ میلی متر
سرعت اسکن20 برگ
رزولیشن سخت افزاری600 dpi
ابعاد فیزیکی330 میلی متر عرض × ۲۴۶ میلی متر ارتفاع × ۱۶۲ میلی متر قطر (وزن ۵٫۵ کیلوگرم)
قابلیت اسکن دو روبله
ظرفیت سینی ورودی50 برگ
ظرفیت سینی خروجی50 برگ
فرمت های خروجیBMP, JPEG, RTF, searchable PDF, Single and multi-page PDF, Single and multi-page Tiff
تکنولوژی اسکنCCD
قابلیت تشخیص متن OCRبله
سیستم عامل پشتیبانی شدهWindows XP SP2 and SP3 (32-bit), Windows XP x64 Edition SP2, Windows Vista SP1 (32-bit and 64-bit), Windows 7 SP1 (32- bit and 64-bit), Windows 8 (32-bit and 64-bit), Windows 8.1 (32-bit and 64-bit), Windows 10 (32-bit and 64-bit
نوع نورپردازیLED
نوع اتصالUSB2
سنسورهاUltra Sonic
قابل خواندن بارکدبله
رزولیشن خروجی100 تا ۶۰۰ دی پی آی
نرم افزارهای همراهFully supported by Kodak Capture Pro Software and Kodak Asset Management Software. Windows bundled software: TWAIN, ISIS, WIA Drivers; Kodak Capture Pro Software Limited Edition; Smart Touch; Nuance P
میزان تولید صدا
فاکتورها و میزان مصرف برقدما ۱۰ تا ۳۵ درجه سانتیگراد و رطوبت عامل: ۱۵٪ تا ۸۰٪ RH
سیستم پیشنهادیIntel Core2 duo 6600 @ 2.4 GHz Duo Processor or equivalent, 4 GB RAM (Windows and Linux)
لوازماسکنر تخت A3 کداک (در صورت درخواست) , اسکنر A4 تحت کداک (در صورت درخواست)

موارد-مشابه

map_scanner
Film_scanner
flatbed_scanner
X-ray_scanner
دیجیتال داک : اسکن و بایگانی دیجیتال