اسکنر-دوست-خاموش

اسکن سند یک یاور خاموش

باور کنید یا نه، اولین تصویر اسکن شده مربوط به سال ۱۹۵۷ بود! این تصویر یک عکس از پسر سه ماهه ی خالق دستگاه اسکن بود، مسلما این اتفاق برای مدت ها پیش بوده است و از آن تاریخ تا امروز سال های زیادی می گذرد؛ اما با این حال، اکثر دستگاه های اسکنر، به ویژه در خانه، هنوز هم اغلب برای این منظور بسیار استفاده می شود.

فناوری اسکن و تصویربرداری دیجیتال در طی این سال ها هر روز بیشتر و بیشتر از قبل رشد کرده است از اولین کامپیوتر تجاری که در دسترس قرار گرفت تا امروز این پیشرفت ها روزافزون بوده است. بدون اسکنر ما قادر به نگهداری و حفظ تصاویر و فایل های دیجیتالی نخواهیم بود، تا زمانی که ممکن است اقلام گرانبها و ارثیه را می توان دوباره و دوباره نگاه کرد. باید توجه داشت که اسکن اسناد فقط به صورت انحصاری از روی احساسات نیست، وجود دارد و همواره وجود خواهد داشت، اسکنر و اسکن اسناد یک نیاز بزرگ در کسب و کار و فعالیت های شغلی است.

اسکن سند در تجارت

باتوجه بر مزایای اخیر اسکن اسناد و دیجیتالی سازی آن ها که تا به امروز به آن اشاره شده است می توان گفت اسکن سند یاور خاموشی است که تغییرات زیادی را در شرکت های سراسر جهان ایجاد کرده است این امر نه تنها بهره وری را در بخش مدیریت  افزایش می دهد، بلکه ذخیره فضای حیاتی کاری را بهبود بخشیده است.

با ظهور دستگاه های پیشرفته اسکن اسناد و شرکت های اسکن اسناد ، هر نوع فایل یا سند را می توان براحتی دیجیتال سازی کرد، در نتیجه این عمل باعث آسان تر شدن جستجو و پیدا کردن فایل های مورد نیاز از طریق کامپیوتر می شود.

اما تبدیل اسناد کاغذی به دیجیتال تنها قابلیت شرکت های اسکن نیست، ما از دستگاه های اسکنر فوق قوی برای اسکن هزاران سند در هر روز استفاده می کنیم که این امر به طور قابل توجهی به صرفه تز ار خرید یک دستگاه اسکنر معمولی است که قابلیت اسکن تنها چند صفحه در روز را داشته باشد.

همچنین ما در نقطه ای از تکنولوژی هستیم که کار با اسکن اسناد پایان نمی پذیرد؛  توسعه نرم افزارها ما را قادر می سازد که اسناد دیجیتال را به طور کامل از طریق متن جستجو کنیم این یک فرایند شناخته شده و در اصلاح  OCR یا تشخیص کاراکتر نوری است که البته می توان گفت فرآیند نسبتا پیچیده ای است.

بسته به عمر،کیفیت و شرایط اسناد فیزیکی، نرم افزارهای OCR معمولا قادر هستند تمام اسناد را بخواند، اسنادی از صد سال پیش یا بیشتر به استثنای دست نویس که البته نرم افزارهای جدید نیز برای آن ها نیز راه کارهایی ایجاد کرده اند!

اسکن سند و ذخیره سازی اسناد

سند اسکن یک جایگزین عالی بجای ذخیره سازی فیزیکی اسناد است. بدون هیچ زحمتی می توان فایل های اسکن شده و دیجیتال شده را مدیریت کرد چرا که شما می توانید همه ی اسنادتان را در سیستم خود ذخیره کنید و بدون هیچ هزینه ای اسناد شما همیشه در دسترس هستند؛ دقت کنید بدون هزینه و بدون انتظار!

شرکت های حقوقی معمولا مجبور هستند سندهای قانونی را حداقل تا ۷ سال حفظ  کنند آنها چاره ای به جز نگهداری این فایل ها ندارند، اما اسکن و ایجاد اسناد دیجیتال با یک فرمت معتبر برای این هدف می تواند بهترین گزینه برای این شرکت ها باشد.

سند دیجیتال-یک دوست دیجیتالی در زندگی

همانگونه که قبلا ذکر شد، اسکن و اسکنر، در گذشته ای نه چندان دور و تفاوت های بسیاری را در زندگی ما ایجاد کرده اند و این امر همین امروز نیز در حال انجام است.
برای اطلاعات بیشتر درمورد اسکن اسناد و سایر مسائلی که فکر می کنید ما می توانیم در آن ها به شما کمک کنیم با ما فرم تماس با ما با ما تماس حاصل نمائید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *