kodak i2900 Scanner

اسکنر کداک مدل آی ۲۹۰۰

اسکنر سند دورو- رنگی Kodak مدل i2900 ، با سرعت ۶۰ سند یکرو و ۱۲۰ تصویر دورو سیاه و سفید و ۶۰ سند رنگی در دقیقه، دارای سیستم تغذیه اتوماتیک اسناد (ADF) و سیستم اسکن مسطح (Flatbed) ، دقت ۱۰۰ تا ۱۲۰۰ نقطه بر اینچ مربع ، ظرفیت فیدر ۲۵۰ برگ ، حداکثر سایز اسکن ۲۱۶ میلی متر در ۸۶۳ میلی متر ، اسکن روزانه ۱۰۰۰۰ برگ ، تشخیص اتوماتیک سایز سند (Automatic Size Detection)، ایجاد فایلهای گرافیکی با ساختار TIFF، JPG، PDF با فشرده سازی مناسب و فایلهای Multi Page ،  دارای سیستم تصویر برداری CCD ، دارای نمایشگر LCD جهت برنامه ریزی اسکنر، تشخیص اسناد دو یا چندتایی از طریق امواج فراصوتی (Ultrasonic) 

مشخصات-کلی

در حال حاضر
فروش اسکنر نداریم
تنها خدمات اسکن !!!

نقاط ضعف

  • کشش اسناد از بالا و امکان زیر و رو کردن اسناد
  • قیمت بالا

نقاط قوت

  • سرعت بسیار بالا
  • امکان اسکن موارد بیشتر به کمک اسکنر تخت
  • ظرفیت فیدر بالا
  • صفحه نمایش LCDبر روی دستگاه که اسامی پروفایل ها را برای اسکن نمایش می دهد.

خلاصه

  • اسکنر کداک مدل i2900، صفحات را با سرعت چشم گیری اسکن می کند.
  • این اسکنر ظرفیت فیدر بالایی دارد یعنی می توان اسناد زیادی را بدون نیاز به سند گذاری مجدد اسکن کند
  • سرعت این اسکنر بسیار بالاست

توضیحات-یا-بررسی

اسکنر کداک  kodak i2900 –  i2900

اسکنر چرخشی مدل i2900 کداک ، هم از نظر قیمت و هم از نظر قابلیت ، نسبت به اسکنر منتخب Editor’s Choice مدل i2600 کوداک ، یک قدم بزرگ در راستای پیشرفت اسکن به شمار می رود . سرعت ۶۰ صفحه در دقیقه (ppm) و ۱۲۰ صفحه در دقیقه (ipm) با یک تصویر در هر سوی صفحه ، فلت بد A4 مکمل فیدر اتوماتیک (ADF) و قابلیت اسکن کتاب و صفحه ی نوری فلت بدی که دقیقا در لبه ی صفحه ی اسکن است ، از جمله ویژگی های بارز این اسکنر می باشد . نتیجه ی آن این است که یک اسکنر بسیار توانمند برای کارهای گروهی و دفاتری که به اسکن های سنگین نیاز دارند ، در اختیار داریم .

در یک نگاه اجمالی ، مدل i2900 بیشتر به یک پرینتر مونو لیزری شبیه است تا یک اسکنر. این مدل مشکی ، به همراه هایلایت های خاکستری و نقره ای ، تناسب های لازم برای یک لیزر را دارد که در ابعاد ۹٫۴ در ۱۷ در ۱۴٫۶ اینچ (HWD) ، به همراه سینی های ورودی بسته در جلو، وزن سنگین ۳۵ پوند را دارد . برزگی دستگاه با مخزن خروجی که در قسمت بالا قرار داده شده و سینی ورودی ۲۵۰ برگی که در قسمت جلو قرار دارد و تقریبا ۶ اینچ به عمق دستگاه می افزاید ؛ بیشتر شده است.

LCD پنل جلویی و دکمه های کنترلی ، به ظاهر پرینتری آن افزوده است . حداقل تا قبل از اینکه اسکنر را روشن کنید و صفحه LCD را که یکی از نقاط قوت دستگاه است ، بخوانید ، ظاهر دستگاه به همین ترتیب گفته شده خواهد بود . صفحه نمایش اسکنر LCD-backlit است ، بنابراین خواندن در آن بسیار آسان خواهد بود . همچنین برای ۳ ردیف ۱۸ کاراکتری اجازه نام های مشروح پروفایل ها در زمان مرور گزینه ها از طریق دکمه های پنل موجود در قسمت جلوی نمایش را می دهد .

نام های مشروح نسبت به شماره گذاری از ۱ تا ۹ برتری قابل توجهی دارند . این نامگذاری استفاده از اسکن تک دکمه ای را بسیار آسان می سازد ، چرا که با این کار یافتن پروفایل مناسب قبل از زدن دکمه ی “اسکن” ساده تر می شود . تنها مشکلی که با این ویژگی داریم این است که نرم افزار کوداک ، شما را محدود به تعریفِ تنها ۹ پروفایل می کند. این محدودیت در زمان نامگذاری با اعداد ، قابل درک است . اما در نامگذاری با اسامی مشروح باید گزینه های تعریفی بیشتری در اختیار داشته باشید .

سخت افزار و تظیمات مقدماتی kodak i2900  

تفاوت دیگری که این مدل از نظر ظاهری با پرینتر لیزری دارد ، فلت بدی است که در زیر سینی خروجی پنهان است . با بالا بردن درپوش ، یک صفحه ی شیشه ای با لبه های شیشه ای و به اندازه ی A4 را دقیقا در لبه ی سطح می بینید . این فلت بد نه تنها به شما اجازه می دهد که اوراق اصلی را که نمی خواهید ریسک آسیب دیدن آن ها با ADF را تجربه کنید ؛ اسکن نمایید ، بلکه به شما اجازه می دهد که کتاب های باز را از شیرازه در لبه ی صفحه ی نوری باز کنید ، به این ترتیب صفحه ی مقابل از لبه آویزان می شود و صفحه ای که می خواهید آن را اسکن نمایید به صفحه ی نوری می چسبد ، بنابراین اسکن با کیفیتی را بدون ریسکِ آسیب رسیدن به کتاب خواهید داشت .

ضمنا کوداک اظهار دارد که اگر فلت بدی بزرگتر از A4 نیاز داشتید ، یک گزینه ی اختیاری  (فلت بد A3 11.6 در ۱۷ اینچ) را ارائه می دهد. (در زمان نوشتن این مطلب قیمت آن هنوز اعلام نشده بود ) با این حال این فلت باید با یک کابل USB مستقیما به کامپیوتر شما متصل می شود و تنها در صورتی عمل می کند که مدل i2900 یا مدل دیگری از اسکنر را روی کامپیوتر خود نصب کرده باشید.

تنظیم کردن مدل i2900 کاملا استاندارد است . تنها نرم افزار را از دیسکی که همراه اسکنر است نصب نمایید و سپس اسکنر را با کابل USB متصل نمایید. همانطور که برای اسکنرهایی با این طیف قیمت طبیعی به نظر می رسد ، کوداک هیچ نرم افزار کاربردی مانند نرم افزار مجزای مدیریت اوراق، یا برنامه ی کاراکترخوان نوری را به استناد اینکه هر اداره برنامه های مورد نیازش را در اختیار دارد ، با دستگاه ارائه نداده است . با این حال اسکنر به همراه درایورهای Twain, ISIS,  و  WIAعرضه شده است و حداقل یکی از آن ها با تقریبا هر برنامه ی ویندوزی که فرمان “اسکن” را داشته باشد کار می کند.

همچنین کوداک دو برنامه ی اسکن دیگر را نیز ارائه داده است ؛ که برای کسانی که از مدل i2600 استفاده کردند ، آشناست . برنامه ای که برای آزمایش ها استفاده کردیم برنامه ای است که به همراه درایورها نصب می شود . برنامه ی دیگر، دیسک جداگانه ای دارد . انتخاب برنامه به این بستگی دارد که کدام برنامه مناسب نوع نیاز اسکن شماست . اطلاعات روی کاور دیسک در انتخاب برنامه به شما کمک می نماید.

عملکرد i2900i2900_side_view_scanning_long_doc_hero_375X0

 شرکت کداک سرعت مدل i2900 کداک را در حالت های سیاه و سفید و رنگی و در رزولوشن های ۲۰۰ و ۳۰۰ پیکسل در اینچ (ppi) ، ۶۰ ppm و ۱۲۰ ipm اعلام کرده است .  با وجود اینکه در آزمایش های انجام شده توسط ما در این حد سرعت نداشت ، با این حال آن قدر سریع بود که بتوانیم سرعت را از نقاط قوت آن بنامیم.

در آزمایش ها ، برای اوراق ppi 220 در حالت سیاه و سفید و رنگی از تنظیمات پیش فرض استفاده کردیم . با استفاده از آزمایش استاندارد ۲۵ برگه ی ما ، مدل i2900 در اسکن یک رو به فرمت PDF تصویری ، ۴۲٫۹ ppm و در اسکن دو رو تنها اندکی کمتر، یعنی ۴۱٫۷ ppm یا ۸۳٫۳ ipm سرعت داشت . در این زمینه اندکی از اسکنر منتخب Editor’s choice یعنی DocuMate 5445 زیراکس که سرعت  ۳۸٫۵ ppm و ۷۵ ipm سریع تر است و اندکی از اسکنر منتخب Editor’s choice یعنی DocuMate 5460 زیراکس با سرعت ۴۶٫۹ ppm  و  ۹۲٫۳ ipm کند تر است.

در نظر داشته باشید که زمان مجموع ، برای اسکن کردن شامل چند ثانیه تاخیر و وقفه ی دستگاه نیز می شود که این وقفه بین لحظه ی ارسال فرمان “اسکن” و شروع رسمی عملیات اسکن ، بین عملیات پایان یافتن اسکن و ذخیره شدن فایل به روی دیسک است . زمان اضافی را کسر کنید و سرعت اسکن در واحد ppm ، بسیار نزدیک تر به سرعت اعلام شده و برآورد شده از سوی شرکت است . مهم تر از آن، اگر فایلی با تعداد صفحات بیشتر را اسکن نمایید ، تاخیر کمتری خواهید داشت و سرعت کلی به ppm نیز سریع تر خواهد بود.

از طرف دیگر، اسکنر کوداک در مرحله ی کاراکترخوانی نوری (OCR) زمان کمتری نسبت به اسکنرهای زیراکس صرف می کند . اسکن کردن اوراق استاندارد ما به فایل های PDF قابل جستجو که غالبا پرکاربردترین فرمت برای برنامه های کاربردی مدیریت است ، در مدل i2900 تنها ۱ دقیقه و ۹ ثانیه طول کشید ، که اندکی از هر دو اسکنر منتخب زیراکس سریع تر است .

همچنین مدل i2900 عملکرد خوبی در آزمایش های OCR ما ارائه داد و صفحات آزمایش ما با فونت  Times New Roman و  Arialو قلم ۱۰ را بدون اشتباه خواند .

مشکلات kodak i2900  

تنها مشکل جدی که با مدل i2900 داریم همان مشکلی است که با مدل i2600 داشتیم، یعنی این مشکل که گزینه های بسیاری در درایور مبهم هستند . مثالی که برای مدل i2600 ارائه دادیم ، گزینه ای بود که صفحات خالی را نادیده می گرفت و به شما اجازه میداد اسکن های دو رو و تک رو را بدون ایجاد تغییر در تنظیمات و بدون اینکه در اسکن کردن صفحات یک رو با صفحات خالی مواجه شوید ، انجام دهید .

در نسخه ی نرم افزاری که با مدل i2600 عرضه شده است ، این گزینه ” Blank Image” نام دارد که در زمان نقد و بررسی اسکنر آن را مبهم و گنگ نامیدیم . در نسخه ای که با مدل i2900 عرضه شده است ، این گزینه به ” Blank Image Detection” تغییر یافته است که اندکی بهتر است ، اما همچنان به شفافی “رد کردن صفحات خالی” نیست . خبر خوب این است که زمانی که با گزینه های درایور آشنا شدید، گزینه های موجود به شما اجازه می دهند که تقریبا هر چه را که لازم دارید، کنترل کنید.

چنانکه واضح است ، مدل i2900 کوداک ، مدل بسیار توانمندی است . این مدل سرعت بالا، دقت OCR مناسب ، با سینی ADF 250 برگی و سیکل ۱۰۰۰۰ تایی روزانه پتانسیل انجام اسکن های سنگین را دارد . جای واقعی این اسکنر در گروه ها یا دفاتر بزرگ است ، اما فارغ از اینکه دفتر شما چه اندازه ای است، اگر به اسکن اوراقی با ADF نسبتا زیاد ، فلت بد A4 و اسکن کتاب  احتیاج دارید ، مدل i2900 کوداک این کار را به خوبی انجام می دهد. 

 

تبدیل کتاب به پی دی اف سرچبل، تبدیل کتاب به متن قابل کپی ، تبدی…
حتما تا به امروز کدهای مربعی زیادی را در سایت ها یا نرم افزاره…
تمام مواردی که در بالا به عنوان سرتیتر قید شده در اصل یک معنی را می د…

مشخصات-فنی

نوع اسکنراداری – اسناد – بایگانی
سیستم تغذیه کاغذفیدر اتوماتیک کششی
اسکن پیشنهادی روزانه10 هزار برگ
بیشترین سایز قابل اسکنA4
کمترین سایز قابل اسکن50 میلی متر در ۵۰ میلی متر
سرعت اسکن120 تصویر در دقیقه ۶۰ برگ در دقیقه
رزولیشن سخت افزاری600 dpi
ابعاد فیزیکی330 میلی متر عرض × ۲۴۶ میلی متر ارتفاع × ۱۶۲ میلی متر قطر (وزن ۵٫۵ کیلوگرم)
قابلیت اسکن دو روبله
ظرفیت سینی ورودی250 برگ
ظرفیت سینی خروجی100 برگ
فرمت های خروجیBMP, JPEG, RTF, searchable PDF, Single and multi-page PDF, Single and multi-page Tiff
تکنولوژی اسکن12 CCD و از نوع LED 2900
قابلیت تشخیص متن OCRبله
سیستم عامل پشتیبانی شدهWindows XP SP2 and SP3 (32-bit), Windows XP x64 Edition SP2, Windows Vista SP1 (32-bit and 64-bit), Windows 7 SP1 (32- bit and 64-bit), Windows 8 (32-bit and 64-bit), Windows 8.1 (32-bit and 64-bit), Windows 10 (32-bit and 64-bit
نوع نورپردازیLED
نوع اتصالUSB2
سنسورهاUltra Sonic
قابل خواندن بارکدبله
رزولیشن خروجی100 تا ۱۲۰۰ دی پی آی
نرم افزارهای همراهFully supported by Kodak Capture Pro Software and Kodak Asset Management Software. Windows bundled software: TWAIN, ISIS, WIA Drivers; Kodak Capture Pro Software Limited Edition; Smart Touch; Nuance P
میزان تولید صدا
فاکتورها و میزان مصرف برقدما ۱۰ تا ۳۵ درجه سانتیگراد و رطوبت عامل: ۱۵٪ تا ۸۰٪ RH
سیستم پیشنهادیIntel Core2 duo 6600 @ 2.4 GHz Duo Processor or equivalent, 4 GB RAM (Windows and Linux)
لوازماسکنر تخت A3 کداک (در صورت درخواست)

موارد-مشابه

handy_scanner
book_scanner
Document-Scanner
دیجیتال داک : اسکن و بایگانی دیجیتال